To był pracowity sezon rugbistów

2017-07-25 14:35:19

To był pracowity sezon rugbistów

Zakończył się sezon 2016/2017 dla KS Rugby Club Bełchatów. - Niewątpliwie był to jeden z najbardziej pracowitych i wymagających sezonów w historii bełchatowskiego rugby - przekonują nas zawodnicy, którego klubu jesteśmy Patronem Medialnym.

Przedstawiamy podsumowanie zakończonego sezonu autorstwa KS RCB (pisownia oryginalna):

Sezon 2016/2017 w wykonaniu Klubu Sportowego Rugby Club Bełchatów przeszedł do historii. Niewątpliwie był to jeden z najbardziej pracowitych i wymagających sezonów w historii bełchatowskiego klubu rugby. W ciągu ostatniego roku odwiedziliśmy wiele miejsc, przeprowadziliśmy wiele rozmów poświęcając mnóstwo czasu na rozwój sportowy oraz organizacyjny klubu. Bez wątpienia jednym z najważniejszych faktów do odnotowania jest powołanie do życia nowego stowarzyszenia pod nazwą Klub Sportowy Rugby Club Bełchatów. Od roku to właśnie pod tą nazwą reprezentujemy bełchatowski klub rugby działając na rzecz ogółu społeczności miasta Bełchatowa oraz Powiatu Bełchatowskiego.

W minionym sezonie wystartowaliśmy w rozgrywkach SUPER 7 będących połączeniem Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby 7 i Pucharu Polski Rugby 7. W końcowej klasyfikacji cyklu tych rozgrywek, po podliczeniu sumy punktów łącznie z MPS7 i PPR7 zajęliśmy ostatecznie 6 miejsce na 40 zespołów biorących udział w tych rozgrywkach. Mistrzostwa Polski Seniorów w Rugby 7 w sezonie 2016/2017 składały się z sześciu turniejów w sezonie zasadniczym, po których zajęliśmy 8 miejsce na 18 zespołów co dało nam prawo gry w turnieju finałowym w Gdańsku, gdzie zajęliśmy 7 miejsce, najlepsze w historii klubu. Równolegle do MPS7 odbywały się rozgrywki Pucharu Polski Rugby 7. KS RCB zagrał w sześciu turniejach eliminacyjnych zajmując w końcowej klasyfikacji 5 miejsce na 34 zespoły. Dzięki temu uzyskaliśmy awans do turnieju finałowego w Gnieźnie gdzie zajęliśmy 6 miejsce. Łącznie w sezonie 2016/2017 zagraliśmy w 14 turniejach MPS7 i PPR7. Rozegraliśmy 50 oficjalnych meczy rugby w odmianie olimpijskiej. Wygrywaliśmy 27 razy, natomiast 23 razy schodziliśmy z boiska jako pokonani. W sumie zdobyliśmy 830 pkt, ale straciliśmy 852. Przejechaliśmy ponad 6300 km reprezentując miasto Bełchatów i Powiat Bełchatowski w takich miastach jak Unisław, Siedlce, Gniezno, Gdańsk, Poznań, Zduńska Wola, Białystok, Kraków czy Toruń. Ponadto zorganizowaliśmy w Bełchatowie jeden z turniejów eliminacyjnych do PPR 7 na obiektach Powiatowego Centrum Sportu. W turnieju tym wystawiliśmy dwie drużyny, a Bełchatów odwiedziło 7 drużyn z całego kraju.

328.jpg

Oprócz rugby w wydaniu seniorskim udało nam się zorganizować na boisku Miejskiego Centrum Sportu po raz pierwszy w Bełchatowie Międzyszkolny Turniej Rugby Tag dla dzieci i młodzieży z bełchatowskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, w którym wzięło udział około stu młodych adeptów rugby. Turniej zorganizowany w Bełchatowie był rozgrywany w ramach Szkolnej Ligi Rugby Tag organizowanej przez Polski Związek Rugby. Najlepsze klasy ze szkół podstawowych pojechały po raz pierwszy w historii Bełchatowa na turniej półfinałowy SLRT do Łodzi. Poza tym w przeciągu ostatniego roku odwiedziliśmy wiele szkół z Bełchatowa i okolic, gdzie przeprowadziliśmy lekcje pokazowe, podczas których uczyliśmy dzieci i młodzież podstawowych zasad gry w Rugby Tag. W zajęciach tych w sumie wzięło udział kilkuset uczniów, z których wielu pierwszy raz w życiu trzymało w rękach piłkę do rugby. Prowadziliśmy także szkolenia z Rugby Tag dla nauczycieli wychowania fizycznego z bełchatowskich szkół przy współpracy z Panem Zbigniewem Jurzystą. Nadmieniamy, że w klubie prowadzone są bezpłatne treningi dla dzieci i młodzieży.

W cyklu rozgrywek Super 7 KS RCB reprezentowało 21 zawodników : Marek Stojek, Kamil Kołaciński, Mikołaj Szpondowski, Patryk Król, Maciej Dąbek, Łukasz Walczak, Jakub Michałowski, Dominik Jankowski, Rafał Kowalski, Jakub Dąbek, Karol Magnucki, Karol Małczak, Marcin Kupiec, Maciej Bednarski, Paweł Tomczuk, Adam Ciesielski, Bartłomiej Margul, Mateusz Kowalewski, Wojciech Walas, Dawid Dwojewski, Szymon Jaśkiewicz. Poza tym w treningach uczestniczyli Sebastian Stępień, Krystian Stelmaszczyk, Adrian Czarnecki i Artur Dobroszek. Należy zaznaczyć, że jesteśmy drużyną amatorską. Na co dzień każdy z Nas pracuje, studiuje, uczy się. Za udział w turniejach oraz treningach nie pobieraliśmy żadnego wynagrodzenia. Wielu z Nas z własnych środków dokładało się do funkcjonowanie klubu. Poświęcaliśmy swój prywatny czas często kosztem swoich rodzin, dzieci, żon i dziewczyn nie czerpiąc w zamian żadnych korzyści finansowych.

W mijającym sezonie kilku naszych zawodników zostało wypożyczonych do klubów rugby piętnastoosobowego, gdzie zdobywali cenne doświadczenie, które później wykorzystywali na treningach i turniejach. Łukasz Walczak oraz Maciej Dąbek wypożyczeni zostali do zespołu KS Budowlani Łódź. Karol Magnucki, Mikołaj Szpondowski oraz Maciej Bednarski zagrali w zespole Rugby Club Częstochowa. Poza tym grający trenerzy seniorów Paweł Tomczuk oraz Maciej Dąbek zdobywali niezbędną wiedzę i umiejętności na szkoleniach organizowanych przez Polski Związek Rugby pod okiem selekcjonera reprezentacji Polski Blikkiesa Groenewalda.

329.jpg

Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych sponsorach i partnerach, dzięki którym mogliśmy grać i trenować. Szczególne wyrazy podziękowania składamy na ręce Pana Marcina Rzepeckiego i Pana Ireneusza Pietruszki reprezentujących firmy FRAMEFACTORY i FRAMEHOUSE, które niewątpliwie przyczyniły się do rozwoju sekcji rugby w Bełchatowie. Dziękujemy pozostałym sponsorom za okazane wsparcie firmie BERBUD Pana Artura Berłowskiego, firmie BWB - Bełchatowska Wytwórnia Betonu Pana Sylwestra Wypycha, firmie NZOZ WOLA-MED Państwa Sylwii i Arkadiusza Hibner, firmie PATRY-SPAW Państwa Jacka i Agnieszki Patryarcha, firmie TECHNOCOMPLEX Panom Jacka i Zbigniewa Lipertowicz, uczelni SPOŁECZNEJ AKADEMI NAUK w Bełchatowie reprezentowanej przez Pana Mirosława Olszewskiego. Podziękowania kierujemy także dla Miasta Bełchatowa oraz Powiatu Bełchatowskiego oraz Powiatowego Centrum Sportu i Miejskiego Centrum Sporu. Dziękujemy naszym partnerom za okazaną pomoc i współpracę SIŁOWNI HALA Pana Tomasza Makowskiego, agencji reklamowej D.H.R. KONTAKT Pana Roberta Papiewskiego, fotografowi Panu Arkadiuszowi Modlińskiemu, firmie przewozowej MARIZATRANSPORT Państwa Izabeli i Darka Mikulskich, redakcji serwisu BELSPORT, firmie TOMADEX dystrybutorowi marki KEEZA, kancelarii prawnej MADEJCZYK Pana Tomasza Madejczyka oraz biurze usług rachunkowo-księgowych KWAPISZ Pana Marcina Kwapisza. DZIĘKUJEMY!

Nowy sezon zamierzamy rozpocząć 6 sierpnia od turnieju rugby na plaży „Bierhalle Manufaktura Beach Rugby” w Łodzi. Następnie zaczynamy trenować na boiskach trawiastych, gdzie będziemy przygotowywać się do turniejów MPS 7 oraz PPR 7.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 637735 odwiedzin