Żeńska Astoria trzecia w kraju

2017-07-21 11:18:23

Trzecie miejsce w ogólnopolskim finale turnieju LZS "Mała Piłkarska Kadra Czeka" zajął zespół dziewcząt Astorii Szczerców (rocznik 2004-2005). Królem strzelców zawodów została zawodniczka ze Szczercowa, Angelika Gruszczyńska.

W Zamościu poza podopiecznymi Łukasza Topolskiego zagrały mistrzynie kilku województw, a szczercowianki awans na te zawody zapewniły sobie będąc bezkonkurencyjne w powiecie, rejonie i województwie. Warto podkreślić, że w kadrze Astorii są zawodniczki powoływane do kadry województwa łódzkiego i na zagrupowania kadry Polski - Natalia Labryszewska, Paulina Dłużak, Gabriela Chmielewska czy Barbara Masapust.

Na szczebu rejonownym Astoria pokonała 10:1 Gomulin (powiat piotrkowski), 2:1 Wartę Gidle (powiat radomszczański), zremisowała 2:2 z Regnowem (powiat rawski) i uległa 0:2 drużynie z Opoczna. Z kolei występ na turnieju wojewódzkim i trzy zwycięstwa - z Sieradzem 2:1, Opocznem 4:1 i Zelowem 3:0 - dał dziewczętom awans do finału centralnego.

W fazie grupowej zawodów ogólnopolskich Szczerców pokonał 2:0 KTS-K GOSRIT Luzino (woj. pomorskie) i 5:4 Naprzód Sobolów (woj.małopolskie). Później przyszła jednak porażka 2:5 z Czwórką Radom (woj. mazowieckie). Półfinał to utrata jednej bramki w meczu, która sprawiła, iż z awansu cieszyły się rówieśniczki z UKS Dubler Opole Lubelskie (woj. lubelskie).

Bój o brązowy medal to wysoki triumf 5:0 nad UKS Ziółka Klęka (woj. wielkopolskie), a autorką czterech bramek była Angelika Gruszczyńska, która w całym turnieju zdobyła ich dziewięć. Turniej wygrała radomska Czwórka, która pokonała w finale Dubler 1:0.

Żeńska Astoria zagrała w następującym składzie: Wiktoria Markiewicz, Paulina Dłużak, Angelika Gruszczyńska, Wiktoria Zwierzak, Martyna Dyła, Barbara Masapust, Julia Muszyńska, Zofia Brząkalik, Martyna Krawczyk. Trenerem zespołu jest Łukasz Topolski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 218884 odwiedzin