Derbowe emocje i grad goli w Pucharze Polski

2019-08-23 11:54:02

Grad bramek oglądali kibice, którzy przyszli na rozgrywane w środę mecze Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Z ekip powiatu bełchatowskiego w grze zostały już tylko dwie drużyny GKS Bełchatów oraz czwartoligowcy z Zelowa i Kleszczowa, którzy dopiero przystąpią do rywalizacji.

Z punktu widzenia bełchatowskich kibiców najciekawiej zapowiadały się derby pomiędzy EBE SPN Zjednoczonymi, a rezerwami GKS. Mecz na sztucznej murawie za halą przyniósł sporo emocji. Kapitalnie do zespołu EBE wprowadził się wychowanek "Brunatnych" ostatnio grający w Radomsku Kacper Banasiak, który strzelił dwa gole. Trzeciego dołożył Filip Przybylski i niespodziewanie ekipa EBE Zjednoczonych prowadziła do przerwy 3:0. W szatni rezerw GKS musiało nastąpić tąpnięcie, bo tuż po zmianie stron kontaktowego gola zdobył Damian Warnecki. 20 minut później było już tylko 3:2 dla EBE, po trafieniu Maciej Tomczyka. Jednak najwięcej emocji było w samej końcówce. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wyrównał Filip Morkowski. i kiedy wszyscy czekali już na dogrywkę ponownie Maciej Tomczyk strzalił gola dla GKS II. W ten niesamowity sposób zespół rezerw odwrócił losy meczu. Trzema asystemi popisal się Damian Michalak, a piłkarze EBE mogą powiedzieć, że przegrali wygrany mecz.

Aż 10 goli oglądali kibice, którzy wybrali się na drugie boisko za halą, by oglądać jak juniorzy młodsi GKS grają z Astorią Szczerców. Młodzież "Brunatnych" nie miała litości dla lokalnego rywala wygrywając aż 7:3, a cztery gole zdobył Kacper Kondracki. Także 10 goli oglądali kibice Alfy Kleszczów. Niestety tylko jednego w wykonaniu swoich ulubieńców. Alfa dostała mocno po głowie tracąc 9 bramek, w tym aż osiem w drugiej połowie!

IV runda Pucharu Polski na szczeblu regionalnym odbędzie się 4 września. Do gry wkroczą już czwartoligowcy, czyli m.in. Włókniarz Zelów i Omega Kleszczów. Oba zespoły rozgrywki ligowe rozpoczęły źle, od dwóch porażek.

Wyniki III rundy Pucharu Polski okręgu piotrkowskiego:

* GKS Bełchatów juniorzy młodsi (rocznik 2003) – Astoria Szczerców 7:3 (3:2)
Bramki dla GKS: Cieślak (10’), Trzeboński B. (15’, 55’), Kondracki (45’ 47’ 49’, 67’).
Skład GKS: Komar Kewin (85. Wolankiewicz Mateusz), Przywara Oskar, Ciołkowski Michał , Trzeboński Jarosław, Stemplewski Gustaw (60. Korpas Wiktor), Góralczyk Jeremiasz (75. Mielczarek Łukasz), Cieślak Kamil (55. Jaszczak Jan), Kondracki Kacper, Mizera Kamil (65. Kaflowski Mateusz), Marchewka Bartosz (45. Ossowski Olaf), Trzeboński Bartłomiej (80. Filanowski Jakub)

* Zjednoczeni Gmina Bełchatów – GKS II Bełchatów 3:4 (3:0)
Bramki: Kacper Banasiak (18’, 30’), Filip Przybylski (35’) - Damian Warnecki (46’), Maciej Tomczyk (65’), Filip Morkowski (87’), Maciej Tomczyk (90’).
ESPN: Krystian Paprocki - Filip Śliwiński, Kamil Włoch, Mikołaj Kotowski, Damian Szewczyk- Jakub Szczepka, Kacper Banasiak- Łukasz Michalski, Jacek Berensztajn, Wojciech Piechowicz (90’ Mikołaj Nowak ) - Filip Przybylski (69’ Michał Kutyba ).
GKS II: Mikołaj Glinkowski - Filip Morkowski, Kacper Bałamącek, Paweł Zerka (46’ Maciej Tomczyk), Bartosz Madejczyk - Miłosz Nowak, Jakub Chudzik, Damian Michalak, Olaf Hajdasz, Bartosz Grabowiecki (65’ Maciej Miedwiediew) - Damian Warnecki

* Alfa Kleszczów – Start Lgota Wielka 1:9 (1:1)

*LKS Mierzyn – KS Niedośpielin 1:3 (0:1)
*Polonia II Piotrków – Skalnik Sulejów 5:4 (1:3)
*RKS Rzeczyca – LKS Lubochnia 0:2 (0:1)
*KS Paradyż – Szczerbiec Wolbórz 5:2 (0:0, 2:2) - po dogrywce

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886448 odwiedzin