Łucki i Górny mistrzami Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy

2019-07-30 00:06:34

Mateusz Górny i Oskar Łucki zdobyli złote medale podczas 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Baku. Sprinterzy BKL przyczynili się do zwycięstwa polskiej sztafety szwedzkiej.

Po udanych mistrzostwach Polski Mateusz Górny i Oskar Łucki wyjechali do Baku, gdzie wzięli udział w 15. Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy. Bełchatowianie pobiegli m.in. w w rozgrywanej po raz pierwszy w tych zawodach sztafecie szwedzkiej. W biegu eliminacyjnym biegacze Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego stanowili połowę składu polskiej sztafety. Mateusz Górny pobiegł na 100m, przekazał pałeczkę biegnącemu na 200m Oskarowi Łuckiemu. Na trzeciej zmianie na dystansie 300m pobiegł Maciej Kopeć z Krakowa, a na 400m Wiktor Gruzd ze Zgorzelca.

W finale w składzie sztafety nastąpiły dwie zmiany. Wypadli z niej Oskar Łucki i Maciej Kopeć, a zastąpili ich Oliwer Wdowik i Patryk Grzegorzkiewicz. W składzie pozostał za to Mateusz Górny. Polacy pobiegli znakomicie i z czasem 1:53.39 wygrali bieg, zapewniając sobie złote medale.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Pokój i wyjazd pełen wrażeń ???????????????????? #trackandfield #baku2019 #eyof2019 #lozaplus

Post udostępniony przez Oskar Łucki (@oskarlucki)Lip 28, 2019 o 8:27 PDT

Bełchatowianie startowali także indywidualnie. siódmym zawodnikiem EYOF na 110m przez płotki został Oskar Łucki. W finale uzyskał 14,10. - To największy sukces klubu biorac pod uwagę starty indywidualne na szczeblu miedzynarodowym - mówi Łukasz Mantyk, trener zawodników BKL. - Rok temu Szymon Woźniak zajął ze sztafetą 9. miejsce na mistrzostwach świata, a trzy lata temu Filip Chrosta na festiwalu młodzieży był 11. na 100m- podkreśla.

Udało się!!!???????????????????? #relay#fast#4f#eyofbaku2019

Post udostępniony przez ?Mateusz Górny???????? (@gorny.mateusz)Lip 27, 2019 o 10:31 PDT

Oskar zrealizował plan, jakim był awans do finału. Ta sztuka nie udała się Mateuszowi Górnemu. W eliminacjach "setki" pobiegł równe 11 sekund, co było 9. czasem i tym samym reprezentant BKL był pierwszym, który nie uzyskał awansu do finału. - Mimo to, zarówno 7. miejsce Oskara, jak i 9. miejsce Mateusza, to bardzo dobre lokaty na tak dużej imprezie, gdzie poziom jest już juniorski - komentuje trener Mantyk.

Z ośmioma medalami, w tym pięcioma złotymi reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową festiwalu w stolicy Azerbejdżanu. To najlepszy występ polskiej młodzieży w historii tych rozgrywanych od 1991 roku zawodów.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886448 odwiedzin