6. miejsce RCB w Pucharze Polski

2017-07-12 20:34:16

Turniej finałowy o Puchar Polski w Rugby 7 rozegrany został w sobotę 8 lipca w Gnieźnie na boisku MOSiR przy ulicy Strumykowej. W turnieju wzięło udział 9 drużyn, które zakwalifikowały się do finału na podstawie wcześniejszych eliminacji.

Klub Sportowy Rugby Club Bełchatów ostatecznie zajął 6. miejsce w tych zawodach. - Na pewno pozostał mały niedosyt, ponieważ nie ukrywamy, że liczyliśmy na lepsze miejsce. Niestety na tym turnieju nie mogło zagrać kilku zawodników, których wykluczyły kontuzje oraz inne obowiązki - mówi jeden z zawodników RCB.

W pierwszym meczu grupowym rugbiści z Bełchatowa wygrali z Husarią Kalisz 34:0. W drugim meczu ulegli oni zespołowi AZS AWFiS Gdańsk 0:68. Niestety ten mecz był zdecydowanie najsłabszy w wykonaniu bełchatowian, pomimo tego, że grając z drużyną AZS AWFiS w Gdańsku potrafili oni nawiązać z nimi równorzędną walkę. W meczu o 5. miejsce RCB przegrało z Kaskadą Szczecin 0:26. Mecz ten mógłby się ułożyć inaczej gdyby nie żółta kartka dla jednego zawodników bełchatowskiego zespołu już początku spotkania. Brak jednego zawodnika i kilka indywidualnych błędów zaważyło na wygranej zespołu ze Szczecina.

Sezon w wykonaniu rugistów z Bełchatowa można uznać za udany. Przede wszystkim zakwalifikowali się oni do turniejów finałowych Mistrzostw Polski Rugby 7 oraz Pucharu Polski Rugby 7, gdzie odpowiednio zajeli 7. i 6. miejsce. W końcowej klasyfikacji Super 7 zajęli oni 7. miejsce na 40 zespołów. Oczywiście podziękowania należą się dla  sponsorów i partnerów,  dzięki którym RCB mogło zagrać w Gnieźnie.

Komplet wyników:
   Husar - Olsztyn                           25:0 vo
   Werewolves - Kaskada                 5:26 (7:12)
   Bełchatów - Husaria                    34:0 (12:0)
   Posnania - Husar                         36:14 (17:7)
   Tytan - Werewolves                      57:0 (38:0)
   AZS AWFiS - Belchatów                68:0 (33:0)
   Posnania - Olsztyn                       68:0 (35:0)
   Tytan - Kaskada                          57:7 (38:0)
   AZS AWFiS - Husaria                    73:0 (33:0)

Finały:

o miejsce 7-9: Husaria - Olsztyn 14:34 (19:7)
                     Werewolves - Kalisz 25:0 (15:0)
                     Werewolves - Olsztyn 7:5 (0:5)
o miejsce 5:    Kaskada - Bełchatów 26:0 (14:0)
o miejsce 3:    Husar - Tytan 7:56 (0:35)
o miejsce 1:    AZS AWFiS - Posnania 5:35 (5:21)