Kryterium kolarskie wróciło na ulice Bełchatowa

2019-05-16 13:50:14

Kryterium kolarskie powróciło na ulice Bełchatowa. Organizowany po latach wyścig zgromadził ponad 120 osób na starcie, w tym wielu bełchatowskich miłośników kolarstwa.

Otwarte zawody zorganizowało Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie. Kryterium zostało zaliczone do cyklu "Klasyki Ziemi Łódzkiej". Kolejne wyścigi odbędą się jeszcze w Zduńskiej Woli (w najbliższą sobotę), Opocznie (15 czerwca), Aleksandrowie Łódzkim (16 czerwca) i Buczku (8 września).

Zawody miały charakter otwarty, a chętni, którzy zapisali się wcześniej do udziału w kryterium rywalizowali na 2,5 kilometrowej pętli ze startem i metą zlokalizowanymi przy hali Energia. W zależności od kategorii wiekowej ustalono trzy limity czasu - 45 minut, 50 minut i 60 minut. Po upływie tego czasu następowało finałowe okrążenie, które wyłaniało zwycięzców i ostateczną klasyfikację. Zawodniczki i zawodnicy zdublowani byli zobowiązani do opuszczenia trasy po ukończeniu bieżącego okrążenia.

Najlepszym zawodnikiem z Bełchatowa został Kamil Lewandowski, który wygrał też klasyfikację amatorów. Warto dodać, że w wyścigu wziął udział m.in. Krzysztof Sujka, były znakomity kolarz z Ziemi Łódzkiej, m.in. wicemistrz świata amatorów z 1978 roku oraz olimpijczyk z Montrealu i Moskwy. Wygrał on klasyfikację M60.