Krzysztof Brezyna zagrał w "Kharkov Open". Dwukrotnie był w finale

2019-05-14 16:13:52

Dwukrotnie drugie miejsce zajął na tegorocznyn Międzynarodowym Turnieju "Kharkov Open" bełchatowski zawodnik tenisa ziemnego na wózkach Krzysztof Brezyna. To jego drugi start w tym roku.

W singlu gracz sekcji tenisowej BTS "AS" Bełchatów rozpoczął niestety od porażki ze swoim partnerem deblowym, Hiszpanem Francisco Tur (1/6, 0/6). Lepiej Brezyna wypadł w zawodach "Consolation", gdzie po wolny losie w ćwierćfinale, w półfinale pokonał Szymona Nowickiego (7/6(4) 6/4) a w finale okazał się jednak słabszy od Fina, Tanela Tenhunena (4/6 2/6).

W grze podwójnej w ćwierćfinale nasi gracze pokonali parę Jurek Kulik/Turan Akalin 6/0 6/3. W kolejnej rundzie okazali się lepsi po wyrównanej walce od duetu rozstawionego z numerem 1 Giorgos Lazaridis/Tenhunen (6/2 6/3). W finale polsko-hiszpańska para przegrała jednak z turniejową "dwójką" słowacko-czeską, Marek Gergely - Tomas Svasek (1/6 3/6). Co ciekawe, Gergely wygrał singla pokonując Tura.

Był to drugi tegoroczny turniejowy start Brezyny. W kwietniu zagrał we włoskim "Trofeo Citta’Di Cantu", gdzie w singlu przegrał w 1/16 finału z Silviu Culea (1/6 0/6) a w deblu wraz z Krzysztofem Kowalewskim ulegli w 1/16 finału.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 859582 odwiedzin