Szymon Woźniak dorzuca srebro

2017-07-10 10:29:59

Szymon Woźniak dorzuca srebro

Szymon Woźniak srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 200 m. Do brązu na "setkę" wychowanek BKL dorzucił w Toruniu drugie miejsce i znakomity rekord życiowy. Z mistrzostw kraju wraca z dwoma medalami, a za chwilę start w mistrzostwach Europy.

Kapitalne występy ma za sobą Szymon Woźniak. Wychowanek Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego zdobył w niedzielę drugi medal Mistrzostw Polski Juniorów, które zakończyły się w Toruniu. Do brązu na 100 m dołożył srebro na 200 m. - Dwa medale, jak na jednego reprezentanta klubu, to wynik ponad normę - mówi z radością Łukasz Mantyk, trener Szymona w BKL. - Szymon biegał na tych mistrzostwach znakomicie - dodaje.

Konkurencja w biegu na 200 m, podobnie zresztą jak na "setkę", była silna. Zawodnicy rywalizowali w czterech biegach eiliminacyjnych. Szymon Woźniak pobiegł w czasie 21,85. Swój bieg wygrał, był to drugi czas eliminacji i rekord życiowy zawodnika BKL. W finale pobiegł wręcz fantastycznie, łamiąc ustanowioną dzień wcześniej "życiówkę" o prawie trzy diesiąte sekundy. Do 120. metra rywalizacji bełchatowianin prowadził. Ostatecznie wyprzedził go Dominik Smolarski z Gwardii Szycztno, znacznie lepiej, potężniej zbudowany od Szymona. Ale rekord życiowy Szymona z tego biegu - 21,56 s. jest znakomity. Trzeci na metę przybiegł Adrian Brzeźiński z MKL Toruń.

Przypomnijmy, że to drugi medal Szymona Woźniaka na Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. W piątek zawodnik BKL sięgnął po brązowy medal na 100 m, osiągając 10,77 w finale. Co warte podkreślenia, Szymon Woźniak jest pierwszorocznym juniorem, a więc w większości rywalizował z o rok starszymi kolegami. Jeśli tak dalej będzie się rozwijał, za rok może być najlejszy w Polsce.

Czytaj więcej o starcie Szymona na 100 m

Podwójny medalista mistrzostw Polski nie ma czasu na odpoczynek i świętowanie. Jutro rusza na obóz kadry juniorów do Spały. W przyszłym tygodniu reprezentacja juniorów wyjeżdża do Włoch na mistrzostwa Europy. Szymon Woźniak na pewno wystartuje w sztafecie 4x100 m, ale jest też szansa na bieg indywidualny na "setkę".

- Minimum europejskiej federacji ma osiągnięte, ale jak to często bywa, minnima Polskiego Związku Lekkiej Atletyki są bardziej wyśrubowane, a tu brakuje mu tylko dwóch setnych sekundy, więc liczę, że dostanie też szansę startu indywidualeni. Tym bardziej, że i tak będzie we Włoszech, więc PZLA nic nie straci - ocenia trener Mantyk. - Występ indywidualnie na mistrzostwach Europy byłby dla Szymona wielkim wydarzeniem i bodźcem do dalszej pracy. Jeśli mamy mówić o dobrym szkoleniu w związku, to powinien wystartować indywidualnie, tym bardziej, że jest rok młodszy, więc dla niego byłoby to wielkie doświadczenie - dodaje.  

* Wyniki sprintu na 200 m
* Wyniki sprintu na 100 m

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 432365 odwiedzin