[FOTO] Bardzo udany weekend naszych drużyn. Omega notuje siódmy mecz bez porażki

2019-04-29 11:38:51

Ostatni weekend kwietnia za nami, co też zwiastuje kolejne "Piłkarskie podsumowanie regionu". Był to bardzo udany czas dla naszych drużyn, ponieważ poza jedną porażką, reszta spotkań z ich udziałem kończyła się przynajmniej jednopunktową zdobyczą! Prestiżowym zwycięstwem może pochwalić się Hetman Rusiec, który pokonał w meczu kolejki lidera sieradzkiej A-klasy. Zapraszamy do lektury!

Siódmy mecz bez porażki ma za sobą Omega Kleszczów. W sobotę podopieczni Dariusza Bratkowskiego podbudowani środowym remisem z wiceliderem ligi (Wartą Sieradz) pokonali Pilicę Przedbórz 3:2, choć przegrywali już 0:2 po 28. minutach meczu i dwóch rzutach karnych dla przyjezdnych. Jeszcze przed przerwą nadzieję w serca fanów Omegi wlał swoim trafieniem Paweł Kowalski. W drugiej odsłonie meczu wyrównał w 70. minucie Robert Tomesz, który wykorzystał "jedenastkę". Był to czwarty raz gdy sędzia wskazał na punkt oddalony od bramki o 11 metrów, ponieważ dwie minuty wcześniej ten stały fragment gry zmarnował piłkarz gości. Szansa na końcowy sukces gospodarzy wzrosła po tym jak dwóch zawodników Pilicy zostało ukaranych czerwonymi kartkami. Grająca w podwójnej przewadze Omega zdołała to wykorzystać a uczynił to rezerwowy Szymon Lesiakowski w 90. minucie. W środę "Omeżka" zagra z rezerwami Pelikana Łowicz. Za to trzeci mecz bez porażki odnotował Włókniarz Zelów. Po triumfie w Poddębicach 3:1, w Zelowie gospodarze zremisowali 1:1 z Borutą Zgierz. W obu spotkaniach na listę strzelców wpisał się Albin Maciejewski.

Nadspodziewanie łatwo poradziły sobie rezerwy Omegi Kleszczów w spotkaniu z trzecią siłą piotrkowskiej klasy okręgowej, MGKS Drzewica. Gospodarze już po dwunastu minutach prowadzili aż 3:0! Już w 1. minucie z gola cieszył się Dawid Gajda, którego wyczyn skopiowali Dawid Barański i Adrian Ociepa. Po trzecim ciosie goście zdołali się podnieść i jeszcze przed zejściem do szatni dwukrotnie pokonać golkipera "Omeżki". Taki scenariusz na szczęście nie wpłynął źle na gospodarzy, którzy pod koniec pierwszego kwadransa drugiej połowy podwyższyli swe prowadzenie z 3:2 na 5:2! Kibice w Łękińsku obejrzeli jeszcze jednego gola, którego autorem był w 70. minucie piłkarz z Drzewicy. Z kolei Astoria Szczerców po golu Patryka Ratajczyka pokonała LKS Mniszków.

Nasi A-klasowcy z kolejnymi zwycięstwami! W sieradzkiej lidze mecz na szczycie wygrał Hetman Rusiec, który w dalszym ciągu mocno trzyma się drugiego miejsca w tabeli. By nie opuścić tej lokaty musiał wygrać na trudnym terenie w Goszczanowie, gdzie jeszcze nikt w tym sezonie nie zdołał tego uczynić. Pierwszy kwadrans spotkania z tamtejszym Sokołem był pod dyktando wiceliderów, co zostało udokumentowane golem Łukasza Kołodzieja. W 23. minucie gospodarze wyrównali i takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona gry. Druga przyniosła tylko jedno trafienie a sprawcą euforii w obozie drużyny z Ruśca ponownie był Artur Witczański. W grupie piotrkowskiej Zjednoczeni byli lepsi od Piasta Krzywanice. Wynik meczu w 6. minucie z rzutu karnego otworzył Jacek Berensztajn a po kwadransie było 2:0, po tym jak piłkę do siatki skierował Łukasz Michalski. Na trzeciego gola przyszło czekać do 88. minuty, bo właśnie wtedy na listę strzelców wpisał się Konrad Krawczyk. Już w doliczonym czasie gry goście szczęśliwie zdobyli honorową bramkę.

W B-klasie grały dwa nasze teamy. Po raz trzeci w sezonie z kompletu punktów cieszyli się zawodnicy KS Grocholice, którzy wygrali na wyjeździe z VIS Gidle 3:2. W przerwie był jeszcze remis 1:1, po tym jak bezpośrednio z rzutu wolnego trafił Bartłomiej Domin. Za to w drugiej części meczu bełchatowianie już dwukrotnie trafili do siatki gospodarzy. Nie uchronili się od wysokiej porażki gracze rezerw Włókniarza Zelów, którzy grali z wiceliderem - Concordią 1909 Piotrków Tryb. Alfa Kleszczów pauzowała. Natomiast w lidze kobiet pierwszy w sezonie remis odnotowała Astoria Szczerców. Drużyna Łukasza Topolskiego postawiła się wiceliderowi z Ozorkowa, co ostatecznie zakończyło się podziałem punktów i czterema bramkami w meczu. Obie dla gospodyń zdobyła Barbara Janus.

Bardzo ważne punkty dopisał do swojego konta GKS Bełchatów rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów U-18. Mający w dalszym ciągu matematyczne szanse na utrzymanie team rozegrał w sobotę dwie zgoła odmienne połowy. W pierwszej był wyraźnie słabszy od faworyzowanej Pogoni Szczecin, co goście potwierdzili bramką z rzutu wolnego. Po zmianie stron gospodarze pokazali swe lepsze oblicze, dzięki czemu w 67. minucie doprowadzili do wyrównania. Osiem minut później przewagę "Brunatnych" udokumentował Jakub Kozica, który po centrze Damiana Michalaka (druga asysta) uderzeniem głową dał swojej drużynie drugie z rzędu zwycięstwo i jedenasty punkt w rundzie wiosennej. Niestety do bezpiecznego miejsca w tabeli GKS na pięć kolejek przed końcem sezonu traci sześć "oczek".

IV liga, gr. łódzka (24 i 25. kolejka):
* Omega Kleszczów - Warta Sieradz 2:2 (2:2)
bramki dla Omegi: Adrian Ociepa, Paweł Kowalski

* Termy Ner Poddębice - Włókniarz Zelów 1:3 (1:1)
bramki dla Włókniarza: Norbert Dregier, Jakub Dregier, Albin Maciejewski

---

* Omega Kleszczów - Pilica Przedbórz 3:2 (1:2)
bramki dla Omegi: Paweł Kowalski, Robert Tomesz (rzut karny), Szymon Lesiakowski

Omega: P. Wiśniewski - Roczek, Kuliberda, Michalak, Zieliński - Szaniec, P. Kowalski, Saternus (75’ Lesiakowski), Śpiewak (46’ Szóstakiewicz), Pałczyński (70’ Olas) - Tomesz

* Włókniarz Zelów - MKP-Boruta Zgierz 1:1 (0:0)
gol dla Włókniarza: Albin Maciejewski

Włókniarz: Gawroński - Majsak, Golański Łucki, Bendkowski, J. Dregier (86’ Jachymski), Kaliski (77’ Raś), Głowacki, Majda (65’ Pawelec), N. Dregier, Maciejewski

(9. Włókniarz Zelów 31 pkt. [9-4-11] 36:42; 11. Omega Kleszczów 30 [8-6-10] 40:42 ([zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek)

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (18. kolejka):
* Astoria Szczerców - LKS Mniszków 1:0 (0:0)
gol dla Astorii: Patryk Ratajczyk
* Omega II Kleszczów - MGKS Drzewica 5:3 (3:2)
bramki dla Omegi II: Dawid Gajda (x2), Dawid Barański, Adrian Ociepa, Łukasz Roczek

(5. Astoria Szczerców 28 [8-4-6] 32:25; 8. Omega II Kleszczów 23 [5-8-5] 38:31)

Klasa A, gr. Piotrków Tryb. II (16. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Bełchatów - Piast Krzywanice 3:1 (2:0)
bramki dla ESPN: Jacek Berensztajn (rzut karny), Łukasz Michalski, Konrad Krawczyk

ESPN Zjednoczeni: Krystian Paprocki - Przemysław Perkowski (87’ Wojciech Piechowicz), Krzysztof Perkowski, Filip Śliwiński - Dominik Więcław (65’ Konrad Krawczyk), Mikołaj Kotowski, Kamil Włoch, Jacek Berensztajn, Mateusz Siedlecki - Łukasz Michalski, Filip Przybylski (66’ Kamil Frąckowicz)

* Victoria Żytno - Astoria II Szczerców 3:0 (walkower, zespół Astorii II wycofał się z rozgrywek)

38 [12-2-2] 50:22; 12. Astoria II Szczerców 13 [4-1-11] 26:40)

Klasa A, gr. Sieradz II (22. kolejka):
* UKS Sokół Goszczanów - Hetman Rusiec 1:2 (1:1)
bramki dla Hetmana: Łukasz Kołodziej, Artur Witczański

Hetman: Bednarek - Matynia, Koziara, Michalak, Kozioł - Mielczarek, Studziński (60’ Cieślak), Walewacz, Koch (89’ Cajgler) - Witczański, Walewacz (86’ Ochocki)

(2. Hetman Rusiec 44 [14-2-6] 65:51)

Klasa B, gr. Piotrków Tryb. II (16. kolejka):
* Włókniarz II Zelów - UKS Concordia 1909 Piotrków Tryb. 0:6 (0:2)
* VIS Gidle - KS Grocholice Bełchatów 2:3 (1:1)
bramki dla KSG: Bartłomiej Domin, Piotr Drobniewski, Paweł Stępień

(6. Włókniarz II Zelów 16 [4-4-6] 37:40; 7. KS Grocholice 11 [3-2-8] 24:49; 9. Alfa Kleszczów 8 [2-2-9] 19:51)