Zespół Korony Bełchatów bliski medalu w lidze minisiatkówki. Wręczał je sam mistrz świata!

2019-04-18 10:02:19

Rozstrzygnięto rywalizację w wojewódzkiej lidze minisiatkówki a w turniejach finałowych uczestniczyły cztery zespoły z Bełchatowa. Najbliżej medalu była "dwójka" Korony Bełchatów - Kacper Czerwiński, Szymon Matyśkiewicz i Aleksander Osiński, która zajęła czwarte miejsce.

W kategorii chłopców Bełchatów reprezentowały trzy drużyny, wszystkie w rywalizacji "dwójek". Ostatecznie zespół Korony Bełchatów zajął miejsce tuż za podium - czwarte - a reprezentacje Akademii Siatkówki PGE Skry piąte i ósme. Mistrzem województwa w tej kategorii została Bzura I Ozorków.

Młodzi "Koroniarze" w grupie pokonali Skrę oraz Kontrę Łódź 2:1 a w ćwierćfinale okazali się lepsi od Wifamy Łódź (2:1). Niestety w finale ulegli ’dwójce’ Bzury I, by w meczu  trzecie przegrać z ich kolegami 1:2. Dla wielu uczestników turnieju finałowego, który rozegrano w hali "Energia", wielką radością była obesność kapitana mistrzów Polski i mistrza świata z 2014 r. Mariusza Wlazłego, który wręczał medale i dyplomy.

U dziewcząt w turnieju finałowym zagrała tylko "trójka" Skry, która zajęła ósme miejsce. Komplet wyników TUTAJ i TUTAJ.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 902688 odwiedzin