PGE Skra przegrała w Radomiu. Oddala się nawet 5. miejsce

2019-04-14 12:30:05

PGE Skra przegrała w Radomiu. Oddala się nawet 5. miejsce

PGE Skra Bełchatów przegrała 2:3 z Cerrad Czarnymi Radom w pierwszym meczu o 5. miejsce w Plus Lidze. We wtorek ostatnia szansa na pozostanie w grze o piątą lokatę.

Równo miesiąc temu PGE skra Bełchatów odniosła ostatnie zwycięstwo. Pokonanie Zenita Sankt Petersburg wydawało się początkiem drogi po wielkie laury i medale w Plus Lidze i Lidze Mistrzów. Tymczasem ostatni miesiąc okazał się zapaścią bełchatowian, która może skończyć się najgorszym sezonem od... 16 lat!

W sezonie 2002/2003 bełchatowianie ostatni raz uplasowali się na 6. miejscu w lidze. Potem nawet jak nie sięgali po medale, to byli bliżej podium.

Teraz szanse na 5. miejsce wciąż jeszcze są, co pokazał mecz w Radomiu. Wyrównana walka trwała przez cały mecz, ale to ostatecznie radomianie cieszyli się ze zwycięstwa w tie-breaku. Cerrad Czarnym do piątego miejsca w lidze wystarczy więc już wygrać tylko jedno spotkanie. We wtorek o godz. 17.30 drugi mecz tej rywalizacji, tym razem w hali Energia. PGE skra musi wygrać, aby przenieść ostateczne starcie ponownie do Radomia.

Cerrad Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:21, 23:25, 21:25, 27:25, 16:14)
Cerrad Czarni:
Vincić, Żaliński, Pajenk, Filip, Fornal, Huber, Ruciak (libero) oraz Wasilewski (libero), Kwasowski, Ostrowski, Rybicki, Giger.
PGE Skra:
Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Szalpuk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Orczyk, Katić.

fot. skra.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 859609 odwiedzin