PGE Skra odpada z Ligi Mistrzów. Lube było za mocne

2019-04-11 00:11:41

PGE Skra Bełchatów żegna się z siatkarską Ligą Mistrzów. W rewanżowym półfinale bełchatowianie nie byli w stanie sprostać Cucine Lube Civitanova. Wicemistrzowie Włoch wygrali pewnie 3:0. PGE Skrze zabrakło jakości. Przed bełchatowianami już tylko walka o piąte miejsce w Plus Lidze.

Po porażce w pierwszym meczu 0:3 i przede wszystkim różnicy poziomów między PGE Skrą a Lube, jaką pokazał mecz w łódzkiej Atlas Arenie, tylko niepoprawni optymiści mogli wierzyć, że żółto-czarnych stać na odwrócenie rywalizacji i wyeliminowanie naszpikowanej gwiazdami drużyny z Włoch. Bełchatowianie wprawdzie zapowiadali walkę o spełnienie swoich marzeń o awansie do finału (więcej tutaj), ale rzeczywistość okazała się brutalna.

Aby myśleć o awansie do finału PGE Skra musiał wznieść się na wyżyny, jeszcze wyżej niż w ćwierćfinałowej rywalizacji z Zenitem Sankt Petersburg. Tymczasem pierwszego seta bełchatowianie przegrali do 15, a drugiego do 20. Fatalne przyjęcie bełchatowian sprawiło, że wciąż jeszcze aktualni mistrzowie Polski kompletnie nie byli w stanie grać swojej siatkówki.

Po drugim secie było już jasne, że to Cucine Lube zagra w berlińskim finale Ligi Mistrzów. Może dlatego trzecia partia, już bez większego ciężaru gatunkowego miała nieco inny przebieg. Obaj trenerzy wprowadzili na parkiet zmienników. Ci z Bełchatowa utrzymywali długo przewagę, ale w końcówce gospodarze zniwelowali straty. Nie chcąc przedłużać rywalizacji, która dalej i tak już nie miała sensu, wygrali na przewagi i po raz drugi pokonali PGE Skrę bez straty seta.

Finał Ligi Mistrzów 18 maja w Berlinie. Cucine Lube zagra tam z rosyjskim Zenitem Kazań, który w półfinale odprawił mistrza Włoch Perugię.

PGE Skrze została już tylko walka o piąte miejsce w Plus Lidze. Rywalizacja to już nie tylko prestiżowa. Piąta lokata w lidze da bełchatowianom prawo gry w europejskich pucharach w przyszłym sezonie. Pierwszy mecz już w sobotę w Radomiu. Do Bełchatowa Cerrad Czarni przyjadą we wtorek, 16 kwietnia. Mecz o godz. 17.30. Bilety już w sprzedaży.

Cucine Lube Civitanova - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:15, 25:20, 27:25)
Cucine Lube: Rezende, Juantorena, Stanković, Sokolov, Leal, Simon, Balaso (libero) oraz Marchisio (libero) Kovar, Massari, d’Hulst, Cantagalli.
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kochanowski, Wlazły, Katić, Kłos, Piechocki (libero) oraz Milczarek (libero), Droszyński, Teppan, Fiel, Orczyk, Czarnowski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 783697 odwiedzin