Wychowankowie BKL z szansą na wyjazd do Baku

2019-03-14 10:07:44

Wychowankowie BKL z szansą na wyjazd do Baku

Reprezentanci Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego znaleźli się w szerokiej kadrze Polski na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Impreza, będąca namiastków igrzysk dla młodych sportowców odbędzie się w lipcu w stolicy Azerbejdzanu - Baku.

Mateusz Górny, Filip Chrosta i Oskar Łucki, trójka zawodników BKL została powołana do szerokiej kadry Polski na EYOF 2019, czyli Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy. Jeśli bełchatowianom uda się pojechać na zawody Mateusz będzie biegał na 100m, Filip na 200m, a Oskar na 110m przez płotki.

- Jest to duże wyróżnienie dla naszych zawodników, lecz z wyjazdem będzie bardzo ciężko, ponieważ nasz kraj może wystawić tylko 28 zawodników i tylko jednego zawodnika w danej konkurencji - podkresla Łukasz Mantyk, trener sprinterów w BKL. - Wiemy że w Polsce w kategorii juniora młodszego jest bardzo wysoki i wyrównany poziom, jedzie tylko jedna osoba w konkurencji i trzeba być po prostu najlepszym w sezonie letnim aby w Baku reprezentować nasz kraj - komentuje trener zawodników Łukasz Mantyk.

Sam trener Mantyk też ma szansę na wyjazd do Baku. Jeśli jego podopieczni zdobędą kwalifikację, to i ich szkoleniowiec może znaleźć się w składzie sztabu trenereskiego, gdyż także zdobył nominację. 

EYOF odbędą się już po raz 15. To zawody dla młodych sportowców róznych dyscyplin, będące namiastką igrzysk olimpijskich, dla młodych sportowców z Europy. Tegoroczny EYOF odbędzie się w dniach 20-28 lipca w Baku, stolicy Azerbejdżanu. 

Przypomnijmy, że miesiąc temu Mateusz Górny został halowym mistrzem Polski na 60m (więcej tutaj), a Filip Chrosta - wicemistrzem kraju na 200m (więcej tutaj). Oskara Łuckiego z walki o medal wyeliminowała kontuzja. 

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886422 odwiedzin