UKS Czempion biegał w przełajach. Pięć medali mistrzostw województwa

2019-03-14 00:36:17

UKS Czempion biegał w przełajach. Pięć medali mistrzostw województwa

Pięć medali przywieźli młodzi zawodnicy UKS Czempion Bełchatów z Przełajowych Mistrzostw Województwa Łódzkiego, które rozegrano w Łodzi. To doskonałe przetarcie przed nowym sezonem startów.

Mistrzostwa województwa w przełajach rozegrano w łódzkim parku Baden-Powella. Rywalizowano na różnych dystansach w kategoriach od młodzika do seniora. Dla młodzieży UKS Czempion Bełchatów była to okazja do debiutu i zdobywania doświadczeń w biegach crossowych.

- Takie doświadczenie jest potrzebne do zbudowania formy przed sezonem letnim na bieżni lekkoatletycznej, zarówno od strony fizycznej jak i siły charakteru - podkreśla Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion. - W takim szkoleniu bryluje szczególnie szkoła angielska, która zakłada, że im wcześniej młodzież pozna biegi terenowe, tym szybciej staną się oni lepszymi biegaczami - dodaje.

Patrząc przede wszystkim przez pryzmat roczników w poszczególnych kategoriach, reprezentacja Czempiona spisała się bardzo dobrze.

Drugie miejsce w kategorii młodziczek U16 na dystansie 1,5 km zajęła Oliwia Malinowska (dzień później Oliwia była najlepsza wśród kobiet w bełchatowskim biegu na jedną milę - więcej tutaj). Oliwia to pierwszoroczna młodziczka. Uzyskała czas 4:48, tylko o sekundę przegrywając z piątą zawodniczką mistrzostw Polski młodzików, które we wrześniu ubiegłego roku rozegrano w Bełchatowie (więcej tutaj). Czwarta w tym biegu była Amelia Pawelus (4:55), a siódma Marita Dybalak (5:06).

Wśród młodzików na tym samym dystansie trzecie miejsce zajął Mateusz Markowiak, dla którego to pierwszy medal w krótkiej jeszcze karierze (czas 4:32). Tuż za nim na metę przybiegł Wiktor Kuciński (4:36). Obaj to pierwszoroczni młodzicy. Wiktor Dąbrówka z czasem 4:44 był 9.

W kategorii U18, czyli juniorów młodszych drugie miejsce zajął Kacper Wośko, debiutujący w tej kategorii wiekowej. 4:12 to bardzo dobry wynik, zwłaszcza na zawodnika, który, jak ocenia trener Rybarczyk, nigdy nie lubił długich biegów przełajowych. Jego występ to duża niespodzianka.

W kategorii juniorek U20 drugie miejsce zajęła także Wiktoria Konieczna 4:47, która również dopiero zaczyna starty w tej kategorii wiekowej. Przegrała tylko z medalistką mistrzostw Polski.

Trzecie miejsce zajął junior Mateusz Pawlak, który mógł być drugi, ale popełnił szkolny błąd, zatrzymując się przed matą do pomiaru czasu. Ostatecznie uzyskał wynik 8:45 na dystansie 3 km.

WYNIKI

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886428 odwiedzin