W Bełchatowie organizowano już trzykrotnie maraton, czas na półmaraton? Są takie plany

2019-02-20 11:51:20

W Bełchatowie organizowano już trzykrotnie maraton, czas na półmaraton? Są takie plany

Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie planuje organizację kolejnego biegu. Miałby nim być półmaraton, dzięki czemu dotychczasowa "Triada Bełchatowska" wzbogaciłaby się o kolejny dystans. - Zapotrzebowanie na takie imprezy niewątpliwie jest - przekonuje Marcin Szymczyk, dyrektor miejskiej jednostki.

W tym roku biegacze z Bełchatowa i okolic po raz drugi mogą uczestniczyć w "Triadzie Bełchatowskiej", w skład której wchodzą trzy biegi na dystansach 5 (bieg Tropem Wilczym), 10 (bieg nocny) i 15 km (Bełchatowska Piętnastka). W przyszłym roku nowością ma być półmaraton na dystansie 21,0975 km.

- Chciałbym zdradzić, że nasza je.dnostka prowadzi rozeznanie w możliwości organizacji czegoś więcej niż Triada. Mianowicie byłby to cykl czterech biegów i miałby nosić nazwę "Diament Bełchatowski". Nazwa idealna, ponieważ nasze miasto słynie z węgla brunatnego. Niestety musimy nasze plany odłożyć na przyszły rok, ponieważ zależy nam na właściwym terminie takiego biegu. Zapotrzebowanie niewątpliwie jest, ponieważ zapytań w tym temacie mamy bardzo wiele - przekonuje Szymczyk.

Przypomnijmy, że w Bełchatowie biegano trzykrotnie maraton. Po raz pierwszy w 2005 r. a okazją ku temu był jubileusz lokalnego biegacza, Wojciecha Gruszczyńskiego. Właśnie w swoim rodzinnym mieście chciał on przebiec setny maraton, co też 18 czerwca uczynił z wynikiem 3:36:00. Wygrał wówczas Jarosław Kostrzewski z czasem 2:34:45 s. Rok później najszybszy był ukraiński biegacz Slavik Prokhorydlo (2:31:53 s) a w 2007 r. jego rodak Sergiy Redko (2:31:40 s).

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886470 odwiedzin