Filip Kazimierczak tuż za podium w Danii. Za to w Pabianicach zapaśnicy GKS z medalami

2019-02-12 13:43:23

Filip Kazimierczak, zapaśnik GKS Bełchatów, wrócił z turnieju międzynarodowego rozegranego w Danii. Reprezentując biało-czerwone barwy zajął miejsce tuż za podium. Z sukcesami za to wrócili z Pabianic młodzi następcy "Kazika".

Kazimierczak otrzymując powołanie do 12-osobowej kadry Polski na "XIX Aarhus Open 2019", mógł potrenować wśród najlepszych i zawalczyć na duńskim turnieju.

"Kazik" sprawdził się w zawodach dla seniorów U-23 w kat. 82 kg, gdzie zajął mało lubiane przez sportowców, czwarte miejsce. Bełchatowski zawodnik z pięciu walk wygrał dwie, z austriackim zapaśnikiem Davidem Halbeisenem i Szwedem Augustem Erikssonem. Za to przegrał z dwoma Polakami (Piotrem Dukiem i Filipem Chrząszczem) oraz Tyronem Sterkenburgiem z Holandii.

Z kolei w miniony weekend w hali MOSiR w Pabianicach rozegrano Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym i w stylu wolnym. Na matach stanęło 62 zawodników z 12 klubów, w tym z GKS Bełchatów. W tym pierwszym tegorocznym turnieju medale dla górniczego klubu wywalczyli Kacper Świercz (srebro), Tymoteusz Stemplewski i Jakub Rzepecki (obaj brąz). Tuż za podium znaleźli się Dominik Stasiak oraz Kamil Majda.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706759 odwiedzin