Bardzo dobry start Kacpra Wośko w halowych mistrzostwach Polski

2019-02-12 16:02:22

Bardzo dobry start Kacpra Wośko w halowych mistrzostwach Polski

Dwóch zawodników UKS Czempion Bełchatów wystartowało w Halowych Mistrzostwach Polski, które rozegrano w Toruniu. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się przede wszystkim Kacper Wośko i to pomimo faktu, że do Torunia pojechał z przeziębieniem.

W Halowych Mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych wystartowały dwa bełchatowskie kluby. O medalach zawodników BKL pisaliśmy tutaj i tutaj. W
toruńskiej hali pobiegli także reprezentanci UKS Czempion.

Kacper Wośko, dwukrotny medalista mistrzostw Polski z kategorii młodzika (w barwach BKL) zadebiutował na mistrzowskiej imprezie w starszej kategorii juniora młodszego. Trafił do najszybszej serii eliminacyjnej, z której aż trzech zawodników awansowało do sześcioosobowego finału. Pierwszy z nich na mecie zameldował się Kacper Wośko z czasem 1:22,50, co było jego rekordem życiowym.

- Kacper pobiegł koncertowo, to był najlepszy wynik eliminacji - mówi Dariusz Rybarczyk, trener UKS Czempion.


Bieg eliminacyjny Kacpra Wośko od 4:08:15

Niestety najszybsza seria eliminacyjna była wymagająca i odbiła się na zawodnikach w niedzielnym finale. Brylowali w nim zawodnicy, którzy biegli w wolniejszych biegach eliminacyjnych. - Kacper w finale na metę przybiegł piąty i zarazem trzeci w swoim roczniku, wyraźnie odczuwając trudny kwalifikacji dnia poprzedniego - podkreśla trener Rybarczyk.Do tego Kacper startował z przeziębienien.


Finał 600m mężczyzn U18 od 4:01:40

Dodajmy, że finał stał na bardzo wysokim poziomie, najwyższym w historii. Aż trzech zawodników złamało barierę minuty i 21 sekund, a czterech pobiegło poniżej 1:22, a więc szybciej niż życiówka Kacpra Wośko z eliminacji, która przypomnijmy była najszybszym biegiem kwalifikacji. Kacper uzyskał piąty czas 1:23,21.

W Toruniu zaprezentował się także Mateusz Pawlak, który zajął 16. miejsce na 1500m w starszej kategorii juniora.

- To nie był planowany start, pomysł pojawił się po biegu przełajowym City Trial, gdzie Mateusz zaprezentował się bardzo dobrze na dystansie 5 km - podkreśla trener Rybarczyk. - Poprawił życiówkę z 2017 roku o 13 sekund. Jest to wynik na miarę jego możliwości, zabrakło mu startów halowych - dodaje szkoleniowiec.
Mateusz Pawlak uzyskał 4:11.74

* Wyniki 600m mężczyzn U18
* Wyniki 1500m mężczyzn U20

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 886453 odwiedzin