Filip Chrosta wicemistrzem Polski. Drugi medal BKL w Toruniu

2019-02-11 00:21:33

Filip Chrosta został halowym wicemistrzem Polski juniorów młodszych w biegu na 200m. Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny wraca z mistrzostw w Toruniu z dwoma medalami.

Po złotym medalu Mateusza Górnego [pisaliśmy o tym tutaj] drugi krążek dla Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego z Halowych Mistrzostw Polski U18 i U20 rozgrywanych w Toruniu przywiózł Filip Chrosta. Bełchatowianin startował na 200m. Już w sobotę w eliminacjach pobił swój rekord zyciowy uzyskując 22,03. Był to drugi wynik dnia, który dawał nadzieję na medal. W niedzielnym finale Filip pobiegł jeszcze lepiej, pierwszy raz w karierze łamiąc barierę 22 sekund. Fantastyczny rekord życiowy 21,73 dał mu srebrny medal.

- To jest rewelacyjny wynik, tym bardziej, że w tym biegu padł rekord Polski - mówi Łukasz Mantyk, trener BKL.

Rekord kraju U18 pobił zwycięzca biegu Oliwer Wdowik z Resovii Rzeszów, faworyt do złota.

Wydawało się, że o medal w Toruniu powinien walczyć także Oskar Łucki startujący na 60m przez płotki. Ale na tydzień przed mistrzostwami zaliczył mocny upadek i podkręcił kostkę. - Nie było płynności biegania na płotkach, tzw. czucia płotków - mówi Łukasz Mantyk. - Miejsce dobre, ale czas słaby - dodaje.

Oskar zajął piąte miejsce. 8,25 było też piątym czasem eliminacji, który dal Oskarowi awans do finału. W biegu medalowym bełchatowianin poprawił się o jedną setką sekundy, co również dało mu piąte miejsce.

Jedyna juniorka BKL startująca w mistrzostwach - Julia Grzelewska wzięła udział w konkursie trójskoku. Najdalej - 10,73m skoczyła w pierwszej próbie. Nie dało jej to awansu do ścisłego finału. Zajęła w konkursie 10. miejsce.

W trójskoku juniorów młodszych udział miał brać także Adam Patrzyk, ale ostatecznie nie pojechał do Torunia. Został wycofany z zawodów przez trenera. Zdecydowano o tym przed samym wyjazdem na mistrzostwa. Adam Patrzyk przegrał walkę z kontuzją.

BKL wraca z mistrzostw z dwoma medalami - złotym Mateusza Górnego i srebrnym Filipa Chrosty oraz ich rekordami życiowymi. Życiówkę poprawiła także Justyna Woźnicka.