Pierwsza sparingowa porażka PGE GKS Bełchatów

2019-02-09 20:52:06

PGE GKS Bełchatów przegrał z GKS Jastrzębie 0:1 w swoim czwartym sparingu tej zimy. Bełchatowianie tym razem musieli uznać wyższość pierwszoligowca.

Po wygranych z ŁKS i KKS Kalisz oraz remisie ze Świtem Nowy Dwór, PGE GKS Bełchatów tym razem przegrał po raz pierwszy w bieżącym okresie przygotowawczym. Na sztucznej murawie w Rybniku "Brunatnych" pokonał pierwszoligowiec z Jastrzębia Zdroju.

Trener Artur Derbin desygnował do gry dwie kompletnie różne jedenastki. Najdłużej w tym meczu zagrali Patryk Mularczyk (w pierwszej połowie w drugiej linii, a w drugiej odsłonie do 70. minuty w ataku) oraz Przemysław Zdybowicz, który zagrał całą pierwszą połowę, a w 70. minucie zmienił Mularczyka. Więcej okazji mieli jednak gospodarze tego meczu, którzy jedyne trafienie zaliczyli w 49 minucie za sprawą Krzysztofa Gancarczyka. Gol Zdybowicza nie został zaś uznany.

GKS 1962 Jastrzębie - PGE GKS Bełchatów 1:0 (0:0)
1:0 Krzysztof Gancarczyk (49’)

GKS GKS: I połowa: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Bartłomiej Bartosiak, Patryk Mularczyk, Viktor Putin - Przemysław Zdybowicz
II połowa: Daniel Niźnik - Mateusz Stolarczyk, Marcin Grolik, Mikołaj Bociek, Bartosz Biel - Patryk Rachwał, Konrad Matuszewski - Dawid Kocyła, Hubert Tylec, Emile Thiakane - Patryk Mularczyk (70. Przemysław Zdybowicz).

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706762 odwiedzin