Powiat Belchatowski z drugim miejscem we współzawodnictwie wojewódzkim

2019-02-07 16:55:27

Powiat Belchatowski z drugim miejscem we współzawodnictwie wojewódzkim

Dwieście zawodów sportowych, w których wzięło udział prawie 4500 uczniów wszystkich szczebli szkół powiatu bełchatowskiego, drugie miejsce naszego powiatu we współzawodnictwie wojewódzkim – to krótkie podsumowanie roku szkolnego 2017/18 w Powiatowym Szkolnym Związku Sportowym.

W Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyła się uroczystość nagrodzenia najlepszych sportowców i trenerów, zorganizowana przez PSZS, w której wzięli udział Dorota Pędziwiatr, starosta bełchatowski, Jacek Bakalarczyk, wicestarosta bełchatowski oraz Sławomir Malinowski, Przewodniczący Rady Powiatu.

Do największych sukcesów Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego należą pozycje medalowe w finałach wojewódzkich:

Igrzyska dzieci:
1. miejsce SP 13 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt
1. miejsce SP 13 Bełchatów w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt
1. miejsce SP 13 Bełchatów w drużynowych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt młodszych
2. miejsce SP 1 Bełchatów w szachach
3. miejsce SP 13 Bełchatów w koszykówce dziewcząt
3. miejsce SP 13 Bełchatów w czwórboju lekkoatletycznym dziewcząt
3. miejsce SP 4 Zelów w Grach i Zabawach

Igrzyska młodzieży szkolnej:
1. miejsce SP 1 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii chłopców
2. miejsce SP 11 Bełchatów w sztafetowych biegach przełajowych chłopców
2. miejsce SP 13 Bełchatów w koszykówce dziewcząt
2. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce nożnej chłopców
2. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce siatkowej plażowej chłopców
3. miejsce SP 12 Bełchatów w piłce siatkowej chłopców

Licealiada:
2. miejsce ZSP 3 Bełchatów w indywidualnych biegach przełajowych w kategorii dziewcząt
2. miejsce II LO Bełchatów w piłce siatkowej dziewcząt
3. miejsce II LO Bełchatów w piłce siatkowej chłopców

Podczas uroczystości nagrodzono laureatów plebiscytu w trzech kategoriach: igrzyska dzieci, igrzyska młodzieży szkolnej oraz licealiada.

Laureaci Plebiscytu 2017/2018 Igrzyska Dzieci:

  • Cieślak Maciej
  • Foltyn Kacper
  • Krawczyk Maja
  • Kulbat Magdalena
  • Lenart Patrycja
  • Lodczyk Wiktor
  • Łabędzki Patryk
  • Łaz Magdalena
  • Madej Maja
  • Szumigaj Sergiusz

Laureaci Plebiscytu 2017/2018 Igrzyska Młodzieży Szkolnej:

  • Florczyk Maria
  • Gunerski Jakub
  • Kewin Komar
  • Kondracki Kacper
  • Miarka Jakub
  • Olszewski Eryk
  • Opyd Angelika
  • Strupińska Natalia
  • Telążka Aleksandra
  • Wójciak Jakub

Laureaci Plebiscytu 2017/2018 Licealiada:

  • Cichowlas Natalia
  • Gierach Milena
  • Hałubińska Patrycja
  • Jersak Ewa
  • Malinowski Antoni
  • Miśkiewicz Maria
  • Oracz Michał
  • Pieniążek Bartosz
  • Samborska Sandra
  • Woźniak Szymon

Pamiątkowe dyplomy otrzymali także nauczyciele, którzy w największym stopniu przyczynili się do organizacji zawodów sportowych - Małgorzata Augustyniak, Jarosław Budzyński, Piotr Cyniak, Anna Gierula, Andrzej Gudzio, Rafał Kaczorowski, Adam Konstańczuk, Arkadiusz Kwiatkowski, Łukasz Mantyk, Irena Molenda, Grzegorz Muskała, Stanisław Pluta, Magdalena Sowała, Ewa Troczyńska, Tomasz Wojciechowski.

fot. Starostwo Powiatowe w Bełchatowie

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 706754 odwiedzin