Mateusz i Szymon pobiegli w Orlen Cup. W BKL liczą na medale mistrzostw Polski

2019-02-05 15:19:04

Mateusz i Szymon pobiegli w Orlen Cup. W BKL liczą na medale mistrzostw Polski

Mocne starty sprinterów Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego przed halowymi mistrzostwami Polski. Ekipa BKL rywalizowała w Toruniu, a Szymon Woźniak i Mateusz Górny mieli okazję zaprezentować się w międzynarodowym, zorganizowanym z wielką medialną pompą mityngu Orlen Cup w łódzkiej Atlas Arenie.

W najbliższy weekend odbędą się halowe mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych. Ekipa BKL do głównego startu w sezonie zimowym przygotowywała się na zgrupowaniu w Toruniu, które zwieńczył start w toruńskim mityngu halowym (w tym samym miejscu odbędą się mistrzostwa Polski).

Najlepiej spisał się Szymon Woźniak, który swoje mistrzostwa kraju seniorów pod dachem będzie miał tydzień później. Wychowanek BKL, reprezentujący obecnie AZS AWF Katowice wygrał sprint na 60m z najlepszym czasem sezonu 6,84. W finale z bardzo dobrej strony zaprezentował się także Filip Chrosta, który uzyskał 6,99. - Jest to dobry prognostyk na mistrzostwa, w których Filip pobiegnie na dystansie 200m - podkreśla trener Łukasz Mantyk.

Na 60m startowała także Justyna Woźnicka, uzyskując 8,07, co jest jej rekordem życiowym. Tymczasem jedyna w stawce juniorka (pozostali to juniorzy młodsi) Julia Grzelewska w trójskoku po raz pierwszy w sezonie przekroczyła 11m (uzyskała 11,05m).

780.jpg
Z prawej Szymon Woźniak (na zdjęciu u góry Mateusz Górny) / fot. Aleksandra Stark Nowak

Szymon Woźniak i będący w rewelacyjnej formie tej zimy Mateusz Górny wystąpili w poniedziałkowym Orlen Cup w Atlas Arenie. Zoerganizowana z wielkim rozmachem impreza była doskonałą promocją lekkoatletyki, a bełchatowianie mieli okazję zaprezentować się wśród gwiazd królowej sportu. I spisali się bardzo dobrze. Mateusz, jako najmłodszy w stawce sprinterów na 60m biegnąc z uczestnikami mistrzostw świata i Europy uzyskał 6,86s, wyrównując rekord życiowy. Szymon Woźniak uzyskał zaś 6,90s.

- Szymon biegł po starcie w Toruniu i czas na regenerację był dla niego za krótki - podkreśla trener Mantyk. - Ale taki jest plan treningowy, aby biegać teraz jak najczęściej w zawodach, ponieważ w Bełchatowie możliwości biegania na bieżni w hali nie mamy. Dodatkowo, występ w Atlas Arenie, w takim mityngu to sama przyjemność i przeżycie dla zawodników - dodaje.

Dodajmy, że Mateusz Górny w Orlen Cup zajął rewelacyjne 10. miejsce, a Szymon Woźniak był 14.

Halowe Mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w Toruniu startują w piątek. Bełchatowianie swoje starty mieć będą w sobotę i niedzielę. W sobote na 60m pobiegną Mateusz Górny i Justyna Woźnicka, a na 200m Filip Chrosta. W niedzielę na 60m ppł pobiegnie Oskar Łucki, a w trójskoku powalczą Julia Grzelewska i Adam Patrzyk. Tydzień później, także w Toruniu o halowe mistrzostwo Polski powalczą seniorzy, a wsród nich Szymon Woźniak.

fot. Aleksandra Stark Nowak


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829805 odwiedzin