PGE GKS lepszy od ŁKS Łódź! Bełchatowianie wygrywają pierwszy zimowy sparing

2019-01-26 16:36:37

PGE GKS Bełchatów wygrał pierwszy zimowy sparing. W sobotniej grze kontrolnej drugoligowcy okazali się lepsi od występującego w Fortuna 1 lidze ŁKS Łódź. W środę podopieczni Artura Derbina sprawdzą się w grze przeciwko KKS Kalisz.

Gra kontrolna miała miejsce na dobrze przygotowanym, ale jednak zmrożonym i śliskim boisku łódzkiego Piłkarskiego Ośrodka Treningowe "Minerska". W obu odsłonach spotkania więcej z gry mieli gospodarze, którzy co rusz sprawdzali formę golkiperów GKS. W pierwszej połowie Daniela Niźnika a w drugiej Pawła Lenarcika. Młodszy z nich musiał wyciągnąć piłkę z siatki, po tym jak z bliskiej odległości pokonał go Łukasz Sekulski. Poza tą sytuacją spisywał się bez zarzutu, podobnie jak Lenarcik, którego gracze ŁKS bardzo często zmuszali do interwencji.

Bełchatowianie po raz pierwszy cieszyli się z gola w 40. minucie. Jego autorem był testowany Wiktor Putin, który znalazł się w polu karnym i pewnym uderzeniem pokonał Dominika Budzyńskiego. Duży udział przy tej bramce miał Przemysław Zdybowicz, który umiejętnie się zastawiając zdołał przedłużyć podanie do ukraińskiego napastnika. Niestety tuż przed przerwą z powodu urazu boisko opuścił Mikołaj Grzelak.

W drugiej połowie napór łódzkiej drużyny nie ustępował. Pierwszoligowcy regularnie sprawdzali formę golkipera PGE GKS, który spisywał się bardzo dobrze, ale gospodarze też pudłowali z dogodnych sytuacji. Za to w 61. minucie jedna z akcji "Brunatnych" przyniosła owoc w postaci bramki. Sebastian Szerszeń wycofał piłkę do Patryka Mularczyka, który uderzył mocno w ś‌wiatło bramki, a tam Michał Kołba zbił futbolówkę w powietrze i następnie wypchnął w pole sprzed linii bramkowej. Po chwili do bezpańskiej piłki dopadł 17-letni Dawid Kocyła i z szóstego metra pewnym strzałem dał prowadzenie GKS.

Po urazie Grzelaka był jeszcze jeden zły moment dla Bełchatowa. Przed końcem gry jedna z interwencji Tomasza Dzidy okazała się pechowa, w wyniku czego gracz testowany musiał opuścić plac gry. - Czekamy na diagnostykę - informuje klub. Z powodów zdrowotnych w sobotę zabrakło Bartłomieja Bartosiaka i Mateusza Szymorka. Drugi mecz kontrolny bełchatowianie rozegrają w najbliższą środę o godz. 12:00 z KKS Kalisz (boisko sztuczne MSC).

ŁKS Łódź - PGE GKS Bełchatów 1:2 (1:1)
1:0 - Łukasz Sekulski 28’
1:1 - Wiktor Putin 40’
1:2 - Dawid Kocyła 61’

PGE GKS Bełchatów:

I połowa: Daniel Niźnik - Marcin Sierczyński, Damian Michalski, Mariusz Magiera, Mikołaj Grzelak (42. Bartosz Biel) - Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka - Hubert Tylec, Wiktor Putin, Emile Thiakane - Przemysław Zdybowicz

II połowa: Paweł Lenarcik - Mateusz Stolarczyk, Marcin Grolik, Mariusz Magiera (68. Damian Michalski), Bartosz Biel - Mikołaj Bociek, Patryk Mularczyk - Dawid Kocyła, Tomasz Dzida (85’ Daniel Niźnik), Konrad Matuszewski - Sebastian Szerszeń

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 856618 odwiedzin