[VIDEO] Patryk Radoń wygrywa z "brudnym" Litwinem. "On zepsuł to widowisko"

2019-01-25 09:11:51

[VIDEO] Patryk Radoń wygrywa z "brudnym" Litwinem. "On zepsuł to widowisko"

Patryk Radoń wygrał swoją walkę w meczu Polska - Litwa na czwartkowej gali DSF Kickboxing Challenge 19. Jego starcie było jednym z trzech w ramach tej międzynarodowej rywalizacji, w każdej z nich górą byli Polacy.

To trzeci zawodowy sukces bełchatowianina trenującego na co dzień w Holandii, a reprezentującego barwy ŁKS Łódź. Radoń walczył w kat. do 71 kg (formuła K1, trzy rundy po 3 minuty) z brzydko walczącym Ernestasem Dapkusem, którego pokonał jednogłośnie na punkty (30-26, 30-27, 30-26). Walka nie należała do najpiękniejszych, w czym duża "zasługa" bardziej doświadczonego Litwina (przed starciem rekord 15-3).

- Psuł to widowisko. Cały czas atakował głową, klinczował. To była ’brudna’ walka, nie lubię takich zawodników, nie wiem po co oni w ogóle walczą. Oni powinni chodzić do piaskownicy albo zostać w Muay Thai - mówił po tym zwycięstwie Radoń. Jego sukces był jednym z trzech biało-czerwonych w tym meczu z Litwinami.

Czwartkowy triumf był dla Radonia trzecim w zawodowej karierze, trzecim w ramach gal DSF Kickboxing Challenge. Na początek okazał się lepszy od litewskiego kickboxera Martynasa Daniusa (pisaliśmy o tym TUTAJ), po czym okazał się lepszy od Gora Harutjunjana jednogłośną decyzją sędziów (więcej TUTAJ).

TUTAJ dostępna jest czwartkowa gala DSF Kickboxing Challenge 19 z Warszawy. Walka Radonia od 39:45.

fot. DSF Kickboxing Challenge

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829824 odwiedzin