Przełożony mecz PGE Skry z Treflem zostanie rozegrany w marcu

2019-01-18 17:07:23

Przełożony mecz PGE Skry z Treflem zostanie rozegrany w marcu

Trefl Gdańsk otrzymał potwierdzenie od Polskiej Ligi Siatkówki, że mecz z PGE Skrą Bełchatów, który pierwotnie miał się odbyć 20 stycznia, ale został przełożony w związku z tragicznym wydarzeniem w Gdańsku i żałobą, w której wszyscy jesteśmy pogrążeni, rozegrany zostanie w ERGO ARENIE w poniedziałek 11 marca.

- Trefl Gdańsk pragnie podziękować PGE Skrze Bełchatów, Aluron Virtu Warcie Zawiercie oraz Polskiej Lidze Siatkówki za zrozumienie i zmianę dat meczów - czytamy w oficjalnym komunikacie. Przedstawiciele gdańskiego klubu od razu w poniedziałek po tragicznej wiadomości o śmierci tamtejszego Prezydenta Miasta skontaktowali się z PGE Skrą z zapytaniem o możliwość przesunięcia terminu niedzielnego meczu.

Zarząd bełchatowskiego klubu momentalnie zareagował, przychylając się do prośby. Następnie kluby wspólnie poszukiwały możliwie najlepszego terminu dla tego starcia, co wobec faktu, że obydwie drużyny występują nie tylko w PlusLidze, ale również Lidze Mistrzów i w przypadku jednego i drugiego zespołu istnieje szansa na awans do fazy TOP8, było niełatwym zadaniem. Pod uwagę należy wziąć również kalendarz ERGO ARENY, który w miesiącach zimowych jest mocno wypełniony.

Najlepszym możliwym terminem dla rozegrania tego spotkania w hali na granicy Gdańska i Sopotu jest więc poniedziałek 11 marca. Spotkanie z Aluron Virtu Wartą Zawiercie, które miało się wtedy odbyć zostało więc przełożone na piątek 8 marca i rozegrane zostanie w sopockiej Hali 100-lecia. - Klub Trefl Gdańsk bardzo dziękuje klubom oraz lidze za wyrażenie zgody na wszelkie zmiany i solidarność, jaką okazuje całe środowisko siatkarskie w tych niezwykle trudnych dniach - czytamy w komunikacie.

Godzina meczu nie jest jeszcze znana, ale najprawdopodobniej odbędzie się on o godz. 17:30 lub 20:30 – takie godziny obowiązują bowiem w ramówce sportowych kanałów telewizji Polsat dla transmisji meczów Polskiej Ligi Siatkówki, ale telewizja zastrzega sobie możliwość wyjątków.

fot. CEV

Artykuł dodał: Informacja prasowa

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 856619 odwiedzin