Osłabiona PGE Skra pokonuje "czerwoną latarnię" ligi

2019-01-11 19:16:11

PGE Skra Bełchatów po dwutygodniowej przerwie wróciła do ligowego grania. W piątkowym spotkaniu otwierającym 15. kolejkę PlusLigi pokonała bez straty seta MKS Będzin, a MVP meczu wybrano Jakuba Kochanowskiego.

Najsłabsza drużyna ligi nie zagroziła obrońcom tytułu, choć sam mecz momentami stawał się wyrównany. Jednak za każdym razem ostatecznie górę brało doświadczenie siatkarzy PGE Skry. Do Sosnowca, gdzie rozegrano mecz, żółto-czarni udali się w okrojonym składzie. Z powodów zdrowotnych w kadrze meczowej nie znaleźli się m.in. Mariusz Wlazły i Artur Szalpuk.

Wobec ich braku Roberto Piazza postawił na estońskiego atakującego Renne Teppana i Piotra Orczyka. Pierwszy z nich w secie otwarcia był najlepiej punktującym graczem a w drugim zamienił na "oczko" każdy z trzech ataków. W drugiej partii mistrzowie kraju ani przez moment nie byli zagrożeni, przejmując kontrolę nad jej przebiegiem już na początku po trzech punktowych blokach (0:4). W tym secie zapisali ich na swe konto aż 7 przy zerowym stanie przeciwnika i do tego popisali się wysokim wskaźnikiem ataku (71 proc.).

W trzeciej partii gospodarze starali się jeszcze powalczyć ze Skrą, grając z nią przez długi czas jak równy z równym. Będzinianie przegrywali już 10:14, by doprowadzić do remisu po 16. Finisz meczu to już udana ucieczka żółto-czarnych, dzięki punktowym atakom Milada Ebadipoura. Mecz zakończyła skuteczna próba Kochanowskiego, który tego dnia razem z Karolem Kłosem stanowili niesamowity duet środkowych! Oboje zdobyli aż 29 punktów, z czego 7 blokiem.

Było to ósme zwycięstwo PGE Skry, przed którą 20 stycznia trudny wyjazdowy mecz z Treflem Gdańsk. Statystyki meczowe dostępne są TUTAJ.

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (22:25, 14:25, 20:25)

PGE Skra: Teppan, Kłos, Kochanowski, Ebadipour, Łomacz, Orczyk, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Katić

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 729345 odwiedzin