PGE Skra Bełchatów przełamała złą passę. W końcu jest zwycięstwo

2018-12-28 20:58:28

PGE Skra Bełchatów przełamała niemoc i po sześciu porażkach z rzędu odniosła w końcu zwycięstwo. Wygrana 3:0 z Chemikiem Bydgoszcz nie przyszła jednak łatwo. trzy punkty zostały jednak w Bełchatowie, jednak odpowiedź na pytanie, czy to koniec kryzysu mistrzów Polski dać muszą kolejne mecze.

Przed  bełchatowską publicznością został rozegrany mecz, w którym PGE Skra Bełchatów podejmowała na swoim terenie Chemika Bydgoszcz. Na papierze przed spotkaniem faworytem była ekipa gospodarzy, lecz forma bełchatowskich siatkarzy w tym sezonie pozostawia wiele do życzenia. Do tego dodać trzeba fakt, iż Skra grała bez swojego kapitana - Mariusza Wlazłego oraz również kontuzjowanego Roberta Milczarka.

Pierwsze spotkanie tych ekip w tym sezonie zakończyło się wynikiem 3:2 na niekorzyść PGE Skry. Tym razem bełchatowianie od początku starali się utrzymać dominację, aby zatrzymać u siebie trzy punkty. Pierwsze dwie partie w hali Energia były dość wyrównane. Bydgoszczanie wysoko zawiesili poprzeczkę  i grali punkt za punkt. Nie zdołali oni jednak wygrać dwóch pierwszych partii, ulegając 25:22 oraz 25:21.

W ostatnim jednak secie gospodarze zdeklasowali rywali przewagą 10 punktów utrzymaną przez całego trzeciego seta (25:15) rozpoczętego 11-punktową serią Skry (po kilkunastu minutach trzeciej partii na tablicy widniał niecodzienny wynik 11:0!).

PGE Skra przełamała złą passę, ale to, czy bełchatowianie wyszli na dobre z dołka formy pokażą następne spotkania.

PGE Skra – Chemik Bydgoszcz 3:0 (25:22,25:21,25:15)
PGE Skra: Łomacz, Ebadipour, Kłos, Teppan, Szalpuk, Kochanowski, Piechocki (libero) oraz Fiel, Droszyński
Chemik: Margarido, Kovacević, Szalacha, Filipiak, Lipiński, Marozau, Kowalski (libero) oraz Bobrowski (libero), Sieńko, Gryc

Artykuł dodał: Dominik Trząsalski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 679314 odwiedzin