Karolina Stępień z medalem mistrzostw Polski LZS

2018-12-18 10:17:39

Karolina Stępień zdobyła brązowy medal juniorek w mistrzostwach Polski LZS w kolarstwie przełajowym. W zawodach w Elblągu barw LSKK Bełchatów bronił także Łukasz Nowicki.

Na trasach w elbląskim Parku Bażantarnia odbyły się Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Kolarstwie Przełajowym. W różnych kategoriach wiekowych, od dzieci po mastersów rywalizowano o medale, a także punkty do Pucharu Polski.

LSKK Bełchatów reprezentowało dwoje kolarzy. Z bardzo dobrej strony pokazała się Karolina Stępień, która w kategorii juniorek zajęła trzecie miejsce, sięgając po brązowy medal. 12-kilometrową trasę zawodniczka bełchatowskiego klubu pokonała w 46 minut i 35 sekund. Karolina Stępień o ok. półtorej minuty wyprzedziła na mecie swoją byłą klubową koleżankę Natalię Krześlak, która obecnie reprezentuje barwy TKK Pacyfic Nestle Fitness z Torunia.

W Elblągu startował także junior Łukasz Nowicki. Jadący wspólnie z seniorami juniorzy mieli do pokonania 26 km. W swojej kategorii wiekowej Łukasz Nowicki zajął 14. miejsce.