W Bełchatowie rozegrano turniej Pucharu Polski Rugby 7

2018-11-02 11:56:03

Rugby Club Bełchatów był gospodarzem III turniej Pucharu Polski Rugby 7 w obecnym sezonie. Spośród ośmiu drużyn, które rywalizowały na stadionie Powiatowego Centrum Sportu, najlepsza okazała się Posnania Poznań.

W trakcie bełchatowskiego turnieju nie brakowało wielu emocji, męskiej walki i niepewności do ostatniej akcji spotkania. Ostatecznie najlepsza była drużyna Posnanii Poznań, wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski Rugby 7 z zeszłego sezonu.

W finale Posnania pokonała Arkę Gdynia aż 46:0, a w meczu o trzecie miejsce Budowlani Łódź byli lepsi od Rugby Wrocław (27:14). Bełchatowianie pojedynek o piątą lokatę wygrali z RT Olsztyn 29:0. Spotkanie o siódme miejsce Werewolves Wąbrzeźno wygrali z AZS UR Rzeszów 17:0.

Za udział w bełchatowskim turnieju drużyny otrzymały w klasyfikacji Pucharu Polski Rugby 7 od 1 do 15 pkt. Bełchatowianie dopisali ich 7, dzięki czemu w klasyfikacji generalnej zajmują ósmą lokatę (10 pkt.). Liderem jest z dużą przewagą nad drugą lokatą jest Posnania Poznań.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 637728 odwiedzin