PGE Skra o Klubowe Mistrzostwo Świata nie zagra w Radomiu, a w Płocku

2018-10-30 17:02:03

PGE Skra o Klubowe Mistrzostwo Świata nie zagra w Radomiu, a w Płocku

Organizatorzy FIVB Klubowych Mistrzostw Świata poinformowali o zmianie miejsca rozegrania meczów grupy A, w której będzie występowała PGE Skra Bełchatów. Ostatecznie turniej nie odbędzie się w nowej hali w Radomiu, a w płockiej arenie.

Powodem zmiany miejsca jest brak gwarancji realizacji niezbędnych założeń przez firmę budującą halę w Radomiu, co finalnie mogłoby skutkować odwołaniem imprezy.

- Po naradzie z przedstawicielami Światowej Konfederacji Piłki Siatkowej (FIVB), podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca rozegrania grupy A. Było to dla nas trudne, ponieważ kibice zakupili bilety na mecze do Radomia, poza tym zmiana jednego miasta zmienia logistykę imprezy. Jesteśmy jednak zobowiązani wobec wszystkich zaangażowanych stron, żeby podejmować odpowiedzialne decyzje, kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem uczestników imprezy - powiedział Tomasz Cieślik, organizator KMŚ 2018, prezes spółki Professional Sport Events.

Ostatecznie PGE Skra mecze grupowe rozegra w płockiej ORLEN Arenie. Terminarz nie ulegnie zmianie. 26 listopada mistrzowie Polski zmierzą się z Cucine Lube Civitanova (godz. 17.30), dzień później z Fakiełem Nowy Urengoj (godz. 20.30), a 29 listopada z Zenitem Kazań (godz. 20.30). W przypadku awansu do najlepszej czwórki, PGE Skra przeniesie się na finały do hali w Częstochowie (1-2 grudnia).

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829805 odwiedzin