Magdalena Karolak mistrzynią Europy!

2018-10-29 06:44:21

Magdalena Karolak została Mistrzynią Europy do lat 20. Sztangistka LKS Omegi Kleszczów nie miała sobie równych w kategorii powyżej 90 kg, do złotego medalu dorzucając także dwa rekordy Polski. "Mały" brązowy medal w podrzucie w kategorii do 48 kg wywalczyła Sylwia Oleśkiewicz.

Magdalena Karolak z LKS Omegi Kleszczów była najjaśniejszym punktem kobiecej kadry Polski podczas rozegranych w Zamościu Mistrzostw Europy Juniorów i U23 w podnoszeniu ciężarów. Podopieczna trenera Sebastiana Ołubka (w kadrze Polski trenuje pod okiem Marka Sachmecińskiego i Jacka Mazura) zaprezentowała się perfekcyjnie. Jako jedyna reprezentantka Polski zaliczyła wszystkie sześć podejść.

Magda w rwaniu zaliczyła kolejno 98, 101 i 103 kg, co dało jej pierwsze miejsce w tej konkurencji. Znakomicie spisała się także w podrzucie, uzyskując kolejno 128, 133 i 136 kg. Co warto podkreślić, 136 kg to nowy rekord Polski seniorek (oczywiście także w kategoriach U20 i U23). Zawodniczce Omegi dał on drugie miejsce w podrzucie, ale w dwóboju okazała się zdecydowanie najlepsza. Uzyskała 239 kg, co jest nowym rekordem Polski seniorek, juniorek i w kategorii młodzieżowej. Srebrną medalistkę, Arpine Dalaylan z Armenii zawodniczka Omegi wyprzedziła aż o 7 kg, a nad trzecią Turczynką Melike Gunal miała aż 13 kg przewagi. Nokaut!

"Mały" brązowy medal w podrzucie zdobyła w Zamościu także Sylwia Oleśkiewicz. 86 kg zaliczyła w drugiej próbie. Wcześniej w rwaniu Sylwia zaliczyła 63 kg. Kolejne dwa ataki na cięższą o 4 kg sztangę już się nie powiodły. Ostatecznie w dwuboju z wynikiem 149 kg zawodniczka Omegi zajęła 7. miejsce. Wygrała Bułgarka Dayana Dimitrova z rezultatem 164 kg.