Udany weekend w A-klasie, wszyscy wygrali. W Szczercowie powrót piłkarza po 9 latach przerwy

2018-10-22 17:44:18

Pierwszy mały sukces odnotowali młodzi piłkarze GKS Bełchatów w Centralnej Lidze Juniorów. Po remisie w Krakowie mogli cieszyć się z pierwszego punktu na wyjeździe. Poza "Brunatnymi" w miniony weekend ligowe punkty zdobyli także zespoły m.in. ESPN Zjednoczenych, Hetmana Rusiec oraz Włókniarza II Zelów.

Już od 4. minuty Omega Kleszczów przegrywała w domowym meczu ze Zjednoczonymi Stryków. Gospodarze próbowali wyrównać stan meczu, ale przez ponad 80. minut im się to nie udało, a na dodatek nie oddali celnego strzału na bramkę przeciwnika. Nieco lepiej powiodło się piłkarzom Włókniarza Zelów, którzy zremisowali z Andrespolią Wiśniowa Góra. Sąsiadująca z zelowianami drużyna prowadziła po bramce w 20. minucie, a wyrównał dopiero w 60. minucie Adrian Łucki.

W piotrkowskiej klasie okręgowej niestety po raz czwarty przegrała Astoria Szczerców, która okazała się za słaba na wicelidera z Kamieńska. Tamtejszy Świt wygrał 2:1, a wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą. Ekipa Grzegorza Bodnara już tylko o punkt wyprzedza rezerwy Omegi Kleszczów, które zremisowały na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz 2:2. Bramkę na wagę remisu zdobył w 56. minucie Jarosław Kurzynoga, były bramkostrzelny napastnik m.in. Zjednoczonych Bełchatów.

W A-klasach (piotrkowskiej i sieradzkiej) nasze drużyny odnotowały komplet zwycięstw. W meczu kolejki ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów pokonali wysoko trzeci Motor Bujniczki, dzięki czemu nadal są blisko liderującego KS Niedośpielin. Bełchatowianie bardzo szybko przejęli inicjatywę w tym meczu, co potwierdzili zdobyciem dwóch bramek w przeciągu czterech minut. W 6. i 10. minucie trafił Filip Przybylski. W 55. było 3:1, a wynik w doliczonym czasie gry ustalił Łukasz Młynarski. W 60. minucie Damian Pędziwiatr obronił strzał z rzutu karnego i dobitkę z bliskiej odległości.

Trzy punkty po triumfie nad ostatnim Piastem Krzywanice dopisały sobie rezerwy Astorii. Miłą niespodziankę sprawił Hetman Rusiec, który wygrał po raz drugi na obcym boisku, a do tego uczynił to na trudnym terenie w Rychłocicach. Reprezentant Powiatu Bełchatowskiego w sieradzkiej A-klasie wygrał 4:2, a autorem dwóch bramek był Artur Witczański. Ten bramkostrzelny piłkarz w poprzedni weekend ustrzelił hat-tricka.

W B-klasie za to Włókniarz II Zelów pokonał RKS II Radomsko 3:1 i mógł cieszyć się z drugiego kompletu punktów w tym sezonie. Przesunęło to także ten zespół na piąte miejsce w tabeli, gdzie m.in. o punkt wyprzedza już KS Grocholice. Bełchatowianie za to przegrali w Piotrkowie Tryb. z tamtejszą Concordią 2:3 i była to ich czwarta porażka w czwartym meczu poza własnym boiskiem. Trzeci nasz przedstawiciel w tej lidze - Alfa Kleszczów - pauzował. Za tydzień pauza czeka Włókniarza i KSG.

Po pięciu wyjazdowych porażkach GKS Bełchatów wreszcie się przełamał. W 12. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 drużyna "Brunatnych" zremisowała z Wisłą Kraków 0:0. - W spotkaniu z faworyzowanymi gospodarzami nasz zespół spisał się dobrze i miał szansę nawet na pierwsze zwycięstwo na wyjeździe, ale do pokonania bramkarza "Białej Gwiazdy" zabrakło lepszej celności przy trzech strzałach giekaesiaków - relacjonuje Michał Antczak, rzecznik prasowy górniczego klubu.

IV liga, gr. łódzka (13. kolejka):
* Omega Kleszczów - Zjednoczeni Stryków 0:1 (0:1)

Omega: Paweł Wiśniewski – Mateusz Roczek (76’ Tazbir), Grzywiński, Pałyska, Kuliberda, Pieniążek, Serafin, Szaniec (86’ Morawski), Szewczyk (82’ Konecki), Tomesz, Krzysztof Kowalski (66’ Paweł Kowalski)

* Włókniarz Zelów - Andrespolia Wiśniowa Góra 1:1 (0:1)
gol dla Włókniarza: Adrian Łucki

Włókniarz: Dawid Wnuk - Majda, Golański, Dymek, Majsak, N. Dregier, Maciejewski (46’ Jachymski), A. Łucki, Raś (46’ Boczkiewicz), Kaliski, Pawelec (60’ Rosiak)

(9. Włókniarz Zelów 17 [5-2-5] 16:16; 13. Omega Kleszczów 11 [3-2-7] 21:25 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (10. kolejka):
* Astoria Szczerców - Świt Kamieńsk 1:2 (1:2)
gol dla Astorii: Kamil Wańdoch
* Szczerbiec Wolbórz - Omega II Kleszczów 2:2 (2:1)
bramki dla Omegi II: Damian Bisaga, Jarosław Kurzynoga

(6. Astoria Szczerców 14 [4-2-4] 17:12; 7. Omega II Kleszczów 13 [3-4-3] 20:15)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (9. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Motor Bujniczki 4:1 (2:0)
bramki dla ESPN: Filip Przybylski (x2), Łukasz Młynarski, bramka samobójcza

ESPN: Damian Pędziwiatr - Damian Szewczyk, Mikołaj Nowak, Filip Śliwiński - Bartek Napieraj (63’ Rafał Trzmiel), Kamil Włoch, Jacek Berensztajn, Wojtek Piechowicz (75’ Dominik Stasiak), Dominik Więcław - Filip Przybylski (79’ Łukasz Młynarski, Mateusz Szybalski (70’ Marcin Lewicki)

* Piast Krzywanice - Astoria II Szczerców 1:2 (1:0)
bramki dla Astorii II: Dawid Paciepny, bramka samobójcza

(2. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 24 [8-0-1] 36:14; 7. Astoria II Szczerców 10 [3-1-5] 20:19)

A klasa, gr. Sieradz II (12. kolejka):
* RKS Rychłocice - Hetman Rusiec 2:4 (1:1)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x2), Łukasz Mielczarek, Piotr Ławniczek

Hetman: Bednarek (46’ Matusiak) - Matynia, Koziara, Kozioł, Maliszak - Kępiński (46’ Ławniczek), Walewacz, Studziński (85’ Ochocki), Wojciechowski (46’ Małkowski), Mielczarek (89’ Dziedzic) - Witczański

(12. Hetman Rusiec 14 [4-2-5] 22:30)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (9. kolejka):
* Włókniarz II Zelów - RKS II Radomsko 3:1 (1:1)
* Concordia Piotrków Tryb. - KS Grocholice Bełchatów 3:2 (3:1)

(5. Włókniarz II Zelów 9 [2-3-3] 18:19; 7. KS Grocholice Bełchatów 8 [2-2-4] 17:30 9. Alfa Kleszczów 5 [1-2-4] 11:23)