Wysoko wygrany sparing PGE GKS z kadrą młodzieżową Polski. Trener Derbin zadowolony

2018-10-10 18:46:29

PGE GKS Bełchatów w ramach przygotowań do sobotniego spotkania z Resovią Rzeszów rozegrał mecz kontrolny. Rywalem "Brunatnych" była selekcyjna kadra Polski U-18, która jednak nie sprostała drugoligowcowi. Bełchatowianie wygrali 5:1 (3:1), a bramki zdobywali m.in. Konrad Matuszewski i Przemysław Zdybowicz.

Mecz rozegrano na boisku treningowym nr 2, a gospodarze potraktowali go bardzo poważnie. Już w pierwszej połowie trzeci zespół 2 ligi trafił trzykrotnie, a jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Konrad Matuszewski (as. Patryk Rachwał). Ponad dwadzieścia minut później wyrównał wychowanek PGE GKS, obecnie gracz młodzieżowego Lecha Poznań, Jakub Karbownik.

Jednak przed przerwą bełchatowianie podwyższyli wynik dwukrotnie. Najpierw po strzale z rzutu karnego Patryka Rachwała, a dosłownie moment później po kontrze, świetnym podaniu Zdybowicza i wykończeniu akcji przez Adama Setlę. Druga część sparingu to już kontrola górniczej drużyny, która zdołała jeszcze dwukrotnie cieszyć się ze zdobycia gola.

W 58. minucie piłkę do bramki gości strzałem głową skierował Zdybowicz po rzucie rożnym wykonywanym przez Mariusza Magierę. Po chwili pojedynek sam na sam z bramkarzem przegrał Emile Thiakane. W 66. minucie po podaniu z głębi pola od Marcina Ryszki Senegalczyk podał z lewego skrzydła do Bartosza Biela, a ten pomimo asysty obrońców wpakował piłkę do siatki.

Trener Artur Derbin obserwował w środę dwudziestu trzech zawodników, przy czym więcej czasu na pokazanie się dał tym, którzy grają mniej lub wcale z rozgrywkach ligowych. - Ten mecz idealnie się wkomponował w mikrocykl, który sobie zaplanowaliśmy na ten tydzień - powiedział szkoleniowiec "Brunatnych" cytowany przez oficjalny serwis. - To nieco mocniejsza praca na te ostatnie mecze w rundzie. Dziś mmieli okazję w większym wymiarze czasu wystąpić zawodnicy, którzy ostatnio mniej grają, także mieliśmy okazję im się baczniej przyjrzeć. Mogliśmy dziś przećwiczyć także atak pozycyjny, bo chociażby w meczu z ROW Rybnik za bardzo nam to nie wychodziło. Nadarzyła się okazja nad tym popracować, dlatego uważam, że był to wartościowy sparing dla nas - zakończył.

PGE GKS Bełchatów - Polska U-18 5:1 (3:1)
1:0 - Konrad Matuszewski 13’
1:1 - Jakub Karbownik 35’
2:1 - Patryk Rachwał 42’ (rzut karny)
3:1 - Adam Setla 43’
4:1 - Przemysław Zdybowicz 58’
5:1 - Bartosz Biel 66’

PGE GKS Bełchatów: Daniel Niźnik (31’ Krystian Wojtczyk, 61’ Paweł Lenarcik) - Mateusz Stolarczyk (61’ Marcin Sierczyński), Bartłomiej Zieliński (61’ Marcin Grolik), Mariusz Magiera (61’ Damian Michalski), Mateusz Szymorek (61’ Mikołaj Grzelak) - Konrad Matuszewski (61’ Bartosz Biel), Patryk Rachwał (61’ Marcin Ryszka), Paweł Czajkowski (45’ Mikołaj Bociek), Hubert Tylec (45’ Emile Thiakane) - Adam Setla (61’ Patryk Mularczyk), Przemysław Zdybowicz (61’ Bartłomiej Bartosiak)