Hetman Rusiec polubił emocjonujące powroty. Kolejne zwycięstwo rezerw Astorii Szczerców

2018-10-01 17:10:54

Ostatni wrześniowy weekend w tym roku nie wszyscy będą mile wspominać, zwłaszcza przedstawiciele najwyższych klas rozgrywkowych. Na pochwałę zasługuje jednak postawa A-klasowiczów, którzy w komplecie wygrali swoje spotkania. W przypadku Hetmana Rusiec było to kolejne odwrócenie losów meczu. Ważny mecz tylko zremisowali gracze GKS Bełchatów w Centralnej Lidze Juniorów.

Obaj nasi IV-ligowcy niestety przegrali swoje spotkania. W piątek Omega Kleszczów uległa Termom Ner Poddębice 0:2, a obie bramki padły po indywidualnych błędach doświadczonych zawodników tej drużyny - stopera Witolda Grzywińskiego oraz bramkarza Pawła Wiśniewskiego. Po dziesięciu rozegranych spotkaniach kleszczowianie mają w dorobku tylko osiem punktów. To o pięć mniej od Włókniarza Zelów, który uległ Zjednoczonym Stryków 2:3.

W piotrkowskiej klasie okręgowej wstydliwa wpadka Astorii Szczerców, która tylko zremisowała z ostatnim w tabeli LKS Czarnocin 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 82. minucie po trafieniu Bartosza Wilkoszewskiego, ale nie udało się go utrzymać do końcowego gwizdka. Goście wyrównali w 88. minucie i finalnie mogli cieszyć się ze zdobytego "oczka", drugiego w tym sezonie. Cieszyli się za to gracze Omegi II, którzy w Sobawinach ograli beniaminka Olimpię Wola Załężna 4:2. W 18. minucie było już 2:0, a na początku drugiej połowy 4:1. Gospodarze odpowiedzieli zaledwie jednym golem, dzięki czemu kleszczowianie mają na koncie już osiem punktów.

Lider A-klasy nie zwalnia tempa, choć w sobotę ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów męczyli się z Ruchem Chrzanowice. Mimo przewagi gospodarzy bramkę jako pierwsi zdobyli jednak goście, ale jeszcze przed zmianą połów z rzutu karnego wyrównał Jacek Berensztajn. Było to już jego 10 trafienie w barwach ESPN-u. Dziesięć minut po przerwie ponownie dał o sobie znać błysk "Berka". Pomocnik bełchatowian posłał bardzo dobre, kilkunastometrowe podanie na skrzydło do Dominika Więcława. Ten przyjął piłkę, wpadł w pole karne i trafił na 2:1. Drugie z rzędu zwycięstwo notuje Astoria II Szczerców, która tym razem pokonała zamykający tabelę Zapał Krzętów. Spadkowicz z klasy okręgowej przegrał 3:2, a dla gospodarzy był to ostatni domowy mecz po serii czterech z rzędu.

Prawdziwy huśtawkę nastrojów zafundowali swoim kibicom gracze Hetmana Rusiec, którzy jeszcze do przerwy przegrywali 1:3 z Unią Męka (Sieradz). Drugą odsłonę wygrali za to aż 3:0, a dwie ostatnie bramki padły kolejno w 83. i 92. minucie. Ich autorami byli Przemysław Markiewicz oraz Artur Witczański, dla którego był to drugi gol tego dnia. Co ciekawe, w poprzedniej serii gier Hetman także odwrócił losy spotkania, z 0:2 do 3:2! W najniższej klasie rozgrywkowej słaby weekend dla naszych przedstawicieli. Alfa Kleszczów przegrała z VIS Gidle 0:2, czym umożliwiła rywalowi zapisania pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Jednak mimo tej porażki, trener "Alfiorzy" był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.

- Na ten mecz przygotowaliśmy trochę inną taktykę niż dotychczas i mimo przegranej mogę stwierdzić, że taktyka się sprawdziła. Zawiódł tylko czynnik indywidualny, ponieważ obie bramki straciliśmy po błędach zawodników. Jako zespół w obronie zaprezentowaliśmy się na bardzo fajnym poziomie, nie pozwalając na wiele gospodarzom. Niestety z przodu już nie było tak wesoło. Mało stworzonych akcji nie napawa optymizmem. Kreujemy mało sytuacji, a jeżeli już to skuteczność jest na niskim poziomie - czytamy na klubowym fanpage Alfy Kleszczów. Z kolei KS Grocholice Bełchatów zremisował po raz drugi w domowym spotkaniu, tym razem z Victorią Woźniki. Obie bramki zdobył gracz-legenda tego klubu, Paweł Jasiński.

Źle się dzieje za to w Centralnej Lidze Juniorów, gdzie zespół GKS Bełchatów tylko zremisował z Motorem Lublin. Pierwsza odsłona tego meczu nie obfitowała w sytuacje podbramkowe, a pierwszy gol padł w 56. minucie po rzucie karnym. Na bramkę zamienił go Konrad Matuszewski. - Od 82. minuty goście grali w dziesiątkę. Jak się okazało, to tylko dodało lublinianom animuszu, bo przejęli kontrole nad spotkaniem. Trzykrotnie przed stratą gola uratował nas Kewin Komar, ale w piątej minucie doliczonego czasu gry wybił piłkę pod nogi rywala, który wpakował ją do bramki GKS - relacjonuje Michał Antczak, rzecznik prasowy klubu.

IV liga, gr. łódzka (10. kolejka):
* Termy Ner Poddębice - Omega Kleszczów 2:0 (1:0)
* Zjednoczeni Stryków - Włókniarz Zelów 3:2 (1:0)
bramki dla Włókniarza: Bartosz Jachymski, Daniel Dymek

(7. Włókniarz Zelów 13 [4-1-3] 11:10; 13. Omega Kleszczów 8 [2-2-5] 19:22 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (7. kolejka):
* Astoria Szczerców - LKS Czarnocin 1:1 (0:0)
bramka dla Astorii: Bartłomiej Wilkoszewski
* Olimpia Wola Załężna - Omega II Kleszczów 2:4 (1:2)
bramki dla Omegi II: Przemysław Szewczyk, Damian Bisaga, Piotr Janeczek, bramka samobójcza

(4. Astoria Szczerców 13 [4-1-2] 15:8; 8. Omega II Kleszczów 8 [2-2-3] 12:12)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (6. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Ruch 1951 Chrzanowice 2:1 (1:1)
bramki dla ESPN: Jacek Berensztajn, Dominik Więcław

ESPN: Damian Pędziwiatr (37’ Bartek Napieraj) - Filip Śliwiński, Mikołaj Nowak, Damian Szewczyk - Dominik Więcław, Dominik Stasiak, Wojtek Piechowicz (76’ Karol Szklarski), Jacek Berensztajn, Konrad Krawczyk (67’ Kamil Frąckowicz) - Filip Przybylski (74’ Mateusz Szybalski), Mateusz Siedlecki

* Astoria II Szczerców - Zapał Krzętów 3:2 (1:0)
bramki dla Astorii II: Krzysztof Skała (x2), Dawid Paciepny

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 18 [5-0-0] 27:10; 7. Astoria II Szczerców 6 [2-0-4] 14:12)

A klasa, gr. Sieradz II (9. kolejka):
* Hetman Rusiec - Unia Męka (Sieradz) 4:3 (1:3)
bramki dla Hetmana: Artur Witczański (x2), Paweł Matynia, Przemysław Markiewicz

Hetman: Matusiak (46’ Bednarek) - Cajgler, Koziara (46’ Ławniczek), Kozioł, Maliszak - Stępień (46’ Markiewicz), Walewacz, Wojciechowski, Studziński (46’ Mielczarek), Matynia - Witczański

(13. Hetman Rusiec 11 [3-2-4] 15:23)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (6. kolejka):
* VIS Gidle - Alfa Kleszczów 2:0 (1:0)

Alfa: Sukiennik (Sobociński J.) – Jędrysiak, Turek, Tarkowski, Ciesielczyk M. (Szczęsny), Zbies, Mularczyk, Michalczyk S., Sobociński D., Dudziński (Kraczyński), Klewin R. (Michalczyk P.)

* KS Grocholice Bełchatów - Victoria Woźniki 2:2 (1:1)
bramki dla KSG: Paweł Jasiński (x2)

(5. Włókniarz II Zelów 5 [1-2-2] 12:14; 6. KS Grocholice Bełchatów 5 [1-2-2] 9:19; 8. Alfa Kleszczów 4 [1-1-3] 7:14)