PGE Skra przegrała mecz kontrolny z MKS Będzin. Kolejny sprawdzian w Wieluniu

2018-09-30 14:40:19

Co roku podczas Ogólnopolskiego Zlotu Kibiców PGE Skra Bełchatów rozgrywa mecz towarzyski. W tym roku rywalem mistrzów Polski był MKS Będzin, a mecz zakończył się przegraną żółto-czarnych 2:3. Przed rozpoczęciem tej gry kibice zgromadzeni w hali "Energia" byli świadkami prezentacji zespołu, który lada dzień rozpocznie sezon 2018/2019.

PGE Skra wystąpiła tego dnia w bardzo okrojonym składzie. Wciąż z Mistrzostw Świata nie wrócił Milad Ebadipour, a w siatkarskim mundialu dalej występują Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk i Jakub Kochanowski. Z kolei Patryk Czarnowski nie mógł wystąpić w meczu przez kontuzję przeciążeniową, a Kacper Piechocki zmaga się z ostrym przeziębieniem. Skład uzupełnił więc środkowy Aleksander Antosiewicz, który ostatnio grał w drużynie juniorskiej.

PGE Skra źle rozpoczęła spotkanie i w partii otwarcia przegrała 20:25. Drugi set od początku był wyrównany, ale trzeba mieć na uwadze, że obie drużyny popełniały sporo błędów. Będzinianie dalej dobrze zagrywali, a gospodarze momentami mieli problemy z przyjęciem. Końcówka była zacięta, a drużyny musiały rozstrzygnąć losy seta na przewagi. Z dobrej strony pokazał się Antosiewicz, który zablokował rywala, po chwili Robert Milczarek obronił atak przeciwnika, a Mariusz Wlazły zakończył kontrę. PGE Skra wyrównała stan meczu.

Trzecią odsłonę sparingu wygrali będzinianie, a następnie siatkarze PGE Skry wyrównali stan spotkania. Choć początkowo miały odbyć się tylko cztery sety, trenerzy zdecydowali o rozegraniu również piątego. Tie-break był zdecydowanie najbardziej wyrównaną partią. Niemal od początku do końca drużyny grały punkt za punkt i nikt nie potrafił zbudować sobie przewagi. Dopiero przy stanie 11:11 to goście zdobyli trzy punkty z rzędu i doprowadzili do piłki meczowej. W tym momencie wyprowadzili skuteczną kontrę i wygrali zarówno tie-breaka, jak i całe spotkanie.

Kolejnym sprawdzianem PGE Skry będzie udział w turnieju Giganci Siatkówki, który odbędzie się w Wieluniu w dniach 5-6 października.

PGE Skra Bełchatów - MKS Będzin 2:3 (20:25, 27:25, 25:27, 25:23, 11:15)

PGE Skra: Droszyński, Orczyk, Kłos, Wlazły, Teppan, Antosiewicz, Milczarek (libero)

Artykuł dodał: Redakcja

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 612511 odwiedzin