Nasi A-klasowicze strzelili rywalom aż 15 bramek! Rezerwy Astorii w końcu zwycięskie

2018-09-24 18:08:02

Kolejne "Piłkarskie podsumowanie weekendu" w wielu przypadkach donosi o punktowych rozstrzygnięciach drużyn z terenu Powiatu Bełchatowskiego. Pierwszy od pięciu kolejek sukces Omegi Kleszczów, premierowe zwycięstwo rezerw Astorii Szczerców czy okazała wygrana ESPN Zjednoczonych - to tylko niektóre z wątków. Zapraszamy do lektury!

W IV lidze pierwszy od dłuższego czasu sukces Omegi Kleszczów, która pokonała rezerwy Pelikana Łowicz 4:1. Do przerwy gospodarze prowadzili już trzema bramkami, więc mogli być spokojniejsi o końcowy wynik. Korzystne rozstrzygnięcie udało się utrzymać, a wynik ustalił zdobywając drugą bramkę tego dnia Bartłomiej Saternus. Ten mecz był ligowym debiutem dla Dariusza Bratkowskiego, który zastąpił Marcina Zimocha (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Niestety w klasie okręgowej drugiej porażki w sezonie doznała Astoria Szczerców, która uległa na wyjeździe beniaminkowi z Gomunic. Jedyną bramkę spotkania zdobył w pierwszej połowie 21-letni Jakub Frukacz. Także gorsi o jedną bramkę byli piłkarze Omegi II Kleszczów, którzy w domowym pojedynku ulegli Włókniarzowi Moszczenica.

Za to o wiele korzystniejsze rozstrzygnięcia nastąpiły w piotrkowskiej A-klasie, gdzie premierowe zwycięstwo w tym sezonie świętowały rezerwy Astorii. Rozgromili oni aż 6:0 Victorię Żytno, choć do przerwy był bezbramkowy remis. Kanonadę rozpoczął Sylwester Piersa. Następnie po dwie bramki zdobyli Kamil Wańdoch i Sławomir Landowski, a w międzyczasie na listę strzelców wpisał się Ernest Rudzki. Co ciekawe, dzień wcześniej Wańdoch i Landowski rozegrali po 45. minut w Gomunicach.

Z kolei aż trzynaście bramek oglądali kibice w Krzywanicach, gdzie tamtejszy Piast musiał uznać wyższość ESPN Zjednoczonych Bełchatów. Pierwsza bramka padła już w 5. minucie, kiedy to rzut karny pewnie wykonał... Jacek Berensztajn. Po 25. minutach było już 3:0 dla bełchatowian, a w 60. nawet 9:2! Aż sześć bramek padło między 50. a 60. minutą spotkania i w tym czasie hat-tricka skompletowali "Berek" i Filip Przybylski. Gracze Piotra Kurzawskiego wraz z KS Niedośpielin (beniaminek) pozostają niepokonani w tym sezonie.

Sportowy powrót odnotował zaś Hetman Rusiec, który do 71. minuty przegrywał z LZS Rębieskie 0:2. Chwilę później Łukasza Mielczarka, który dziesięć minut później doprowadził do wyrównania. Tuż przed końcem regulaminowego czasu gry na 3:2 trafił Łukasz Walewacz, którego gol ostatecznie rozstrzygnął na korzyść Hetmana ten ciężki wyjazd do wsi koło Zduńskiej Woli. Było to drugie zwycięstwo piłkarzy z Ruśca.

Na najniższym ligowym poziomie zaledwie remis z ostatnim w tabeli VIS Gidle graczy KS Grocholice Bełchatów. Gospodarze przegrywali od 50. minuty, by w ciągu czterech minut wyjść na prowadzenie. Najpierw "jedenastkę" mocnym strzałem w górny róg bramki wykorzystał Paweł Jasiński, a potem uderzeniem zza pola karnego popisał się Marceli Schabowski. Niestety goście wyrównali w ostatniej akcji meczu, kiedy to po rzucie rożnym piłka niefortunnie odbiła się od gracza KSG i wpadła do siatki. Z niepokonaną Concordią Piotrków Tryb. przegrała za to zelowska "dwójka" 3:6.

Za to w Centralnej Lidze Juniorów niechlubną passę kontynuuje GKS Bełchatów, który w czwartym meczu wyjazdowym odnotował czwartą porażkę, na dodatek bez zdobytego gola. W miniony weekend zespół duetu trenerskiego Marcin Węglewski - Zygmunt Łuszcz przegrał z ostatnią w tabeli Elaną Toruń, dla której było to pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po tej kolejce młodzi piłkarze GKS osunęli się w strefę spadkową.

IV liga, gr. łódzka (9. kolejka):
* Omega Kleszczów - Pelikan II Łowicz 4:1 (3:0)
bramki dla Omegi: Bartłomiej Saternus (x2), Robert Tomesz, Krzysztof Kowalski

Omega: Wiśniewski - Roczek (83’ Lesiakowski), Grzywiński, Ociepa (46’ Pieniążek), Serafin, Szaniec (89’ Jędrzejczyk), Szóstakiewicz, Kuliberda, Saternus (63’ Konecki), Tomesz (46’ Tazbir), Krzysztof Kowalski (79’ Janeczek)

(7. Włókniarz Zelów 13 [4-1-3] 11:10; 13. Omega Kleszczów 8 [2-2-5] 19:22 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (6. kolejka):
* LUKS Gomunice - Astoria Szczerców 1:0 (1:0)
* Omega II Kleszczów - Włókniarz Moszczenica 0:1 (0:0)

(4. Astoria Szczerców 12 [4-0-2] 14:7; 9. Omega II Kleszczów 5 [1-2-3] 8:10)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (5. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Victoria Żytno 6:0 (0:0)
bramki dla Astorii: Kamil Wańdoch (x2), Sławomir Landowski (x2), Sylwester Piersa, Ernest Rudzki

* Piast Krzywanice - ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów 4:9 (2:3)
bramki dla ESPN: Jacek Berensztajn (x3), Filip Przybylski (x3), Konrad Krawczyk, Wojtek Piechowicz, Mateusz Siedlecki

ESPN: Pędziwiatr - Śliwiński, Nowak (60’ Wiewiórowski), Dworzyński - Krawczyk, Włoch, Piechowicz, Berensztajn, Więcław (65’ Majchrzak) - Siedlecki, Przybylski

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 15 [5-0-0] 25:9; 9. Astoria II Szczerców 3 [1-0-4] 11:10)

A klasa, gr. Sieradz II (8. kolejka):
* LZS Rębieskie - Hetman Rusiec 2:3 (2:0)
bramki dla Hetmana: Łukasz Mielczarek (x2), Łukasz Walewacz

Hetman: Bednarek (60’ Matusiak) - Cajgler, Koziara, Matynia, Papuga (75’ Ławniczek) - Małkowski, Studziński, Wojciechowski, Stępień (80’ Ochocki) - Walewacz (89’ Dziedzic), Kępiński (46’ Mielczarek)

(13. Hetman Rusiec 8 [2-2-4] 11:20)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (5. kolejka):
* UKS Concordia 1909 Piotrków - Włókniarz II Zelów 6:3 (3:0)
bramki dla Włókniarza II: Kamil Bednarkiewicz, Mateusz Piesik, Tomasz Śniady

* KS Grocholice Bełchatow - VIS Gidle 2:2 (0:0)
bramki dla KSG: Paweł Jasiński (rzut karny), Marceli Schabowski

KSG: Pacha - Michalak, Chmielewski, Płuska, Schabowski, Węglewski (50’ Cieślak), Dylewski, Pawełczyk (60’ Rośniak), Jasiński, Stępień, Kołodziej

(5. Włókniarz II Zelów 5 [1-2-2] 12:14; 6. Alfa Kleszczów 4 [1-1-2] 7:12; 7. KS Grocholice Bełchatów 4 [1-1-2] 7:17)