Środowe zwycięstwa naszych IV-ligowców. Ligowe Włókniarza, pucharowe Omegi

2018-09-20 15:42:39

Dwa mecze i dwa zwycięstwa - to bilans naszych drużyn w spotkaniach, które rozegrano w środę. Włókniarz Zelów sprawił niespodziankę pokonując u siebie wicelidera IV ligi, a Omega Kleszczów przyćmiła rywala w okręgowym Pucharze Polski.

W pierwotnym terminie - 22 sierpnia br. - mecz Włókniarza z KS Kutno został odwołany, a o jego przełożenie zawnioskowali działacze z Kutna. Przed tą kolejką rywale byli wiceliderem tabeli, mając w dorobku aż o osiem punktów więcej od zawodników Tomasza Fiszera. Jednak w sportowej rywalizacji lepsi okazali się gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 9. minucie po bramce 19-letniego Jacka Majdy. W 50. minucie na 2:0 podwyższył Albin Maciejewski. Dziesięć minut później przeciwnik zdobył bramkę kontaktową, ale to do ostatniego gwizdka sędziego wynik już nie uległ zmianie. Zdaniem obserwatorów, pojedynek mógł się podobać, a i sytuacji strzeleckich nie brakowało.

Bardzo udany debiut w roli trenera Omegi Kleszczów zaliczył Dariusz Bratkowski. Zespół pod jego wodzą pokonał w regionalnym Pucharze Polski występujący na poziomie klasy okręgowej Włókniarz Moszczenica aż 6:0. Połowę bramek gracze "Omeżki" zdobyli jeszcze przed przerwą, a dwie z nich były autorstwa Krzysztofa Kowalskiego. W drugiej odsłonie nasz zespół nie zwolnił tempa, a na dodatek trafił do siatki rywala również trzykrotnie. Teraz przed Omegą półfinał tych rozgrywek, który został zaplanowany 3 października. Rywalem może być Lechia Tomaszów Maz. (III liga), RKS Radomsko (IV liga) bądź MGKS Drzewica (klasa okręgowa).

IV liga, gr. łódzka (zaległy mecz 3. kolejki):
* Włókniarz Zelów - KS Kutno 2:1 (1:0)
bramki dla Zelowa: Jacek Majda, Albin Maciejewski

Włókniarz: Wnuk - Majsak, Golański, Bendkowski, Boczkiewicz (65’ D. Rosiak), Majda (90’ Sz. Rosiak), N. Dregier, Kaliski, Raś, Pawelec, Maciejewski (72’ Jachymski)

(7. Włókniarz Zelów 13 [4-1-3] 11:10; 14. Omega Kleszczów 5 [1-2-5] 15:21 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Ćwierćfinał Pucharu Polski, okręg piotrkowski:
* Włókniarz Moszczenica - Omega Kleszczów 0:6 (0:3)
bramki dla Omegi: Krzysztof Kowalski (x2), Adrian Ociepa, Piotr Janeczek, Robert Tomesz, Jakub Szaniec

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 612533 odwiedzin