Tenisowe sukcesy Marty i Nikoli

2017-06-28 14:08:52

Tenisowe sukcesy Marty i Nikoli

Dwa turnieje tenisowe na Śląsku wygrała Nikola Niepsuj. Młoda bełchatowianka wygrała zawody "Babolat Tennis Team CUP 2017" oraz zmagania o Puchar Śląska w Radzionkowie. Dwukrotnie srebro zdobyła Marta Dudek.

Na turnieju w Tychach zawodniczki rywalizowały w grupach eliminacyjnych w systemie "każda z każdą". - Upalna pogoda nie ułatwiała zawodnikom zadania. Nikola wygrała jednak wszystkie mecze w swojej grupie, kwalifikując się tym samym do fazy finałowej - opowiada Piotr Radziejewski, trener tenisistki.

Spotkania o medale Nikola również rozstrzygnęła na swoją korzyść, jednak czyniła to po zaciętej walce i w zwycięskich tie-breakach. Dzień później była z kolei najlepsza w zawodach międzynarodowych, ponieważ tego dnia na Śląsk przybyli młodzi gracze m.in. z Niemiec, Austrii i Czech. - Ze względu na dużą liczbę uczestników rywalizacja toczyła się przez ponad siedem godzin. Zawodniczka BTS AS Bełchatów po rozegraniu sześciu zaciętych pojedynków zakończyła turniej na najwyższym stopniu podium - cieszy się Radziejewski.

162.jpg

Za to również na Śląsku, w Gliwicach w turnieju "Tenis10 Mutlisport Decatlon Gliwice Series Cup vol. 10" dwukrotnie srebro wywalczyła Marta Dudek. - Młoda tenisistka tym razem postanowiła sprawdzić się w dwóch kategoriach wiekowych, do lat 8 i 9. Marta zarówno w jednej i drugiej grupie wiekowej przegrała tylko jeden mecz i zajęła dwa drugie miejsca - kończy Radziejewski.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 613085 odwiedzin