Faworyci wygrali szóstą edycję biegu "Kleszczów na 5". Organizatorzy zachwyceni frekwencją

2018-09-18 12:30:22

"Kleszczów na 5" to impreza coraz bardziej popularna wśród biegaczy z całej Polski. Było to widać podczas szóstej edycji tego biegu. Na starcie stanęła rekordowa liczba dorosłych oraz dzieci. Łącznie numery startowe odebrało 460 uczestników, a zgodnie z przewidywaniami, kategorię mężczyzn i kobiet wygrali faworyci tego startu.

Nieważny był wynik sportowy, ale sam udział. Z tą też myślą na starcie stanęli biegacze, dla których największą przyjemnością była możliwość wystartowania w tym biegu. Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety minął Robert Głowala z Garwolina z czasem 14 minut i 58 sekund. Trzy sekundy po nim na metę przybiegł Tomasz Osmulski z Łodzi, a trzeci był Adam Włodarczyk (Łódź). Pierwsi dwaj byli typowani jako faworyci biegu i jak widać, nie zawiedli.

Pierwszą kobietą, która zameldowała się na mecie była zaś Monika Kaczmarek z Łodzi, brązowa medalistka Mistrzostw Polski na 5 km. Wyprzedziła Sabinę Jarząbek z Kielc i Karolinę Gizę z Radomska. Pierwszym mieszkańcem gminy Kleszczów, który dobiegł do mety był Radosław Berencz (19. miejsce w klasyfikacji generalnej). Najszybszą mieszkanką naszej gminy okazała się natomiast Milena Gierach. Bieg ukończyło 334 uczestników i uczestniczek.

Pełne rezultaty biegu głównego i biegów dziecięcych dostępne są TUTAJ.