Zwycięski marsz Astorii Szczerców i ESPN Bełchatów. Szykuje się zmiana trenera w Kleszczowie

2018-09-17 18:59:15

Trzeci wrześniowy weekend z piłką nożną w tle rozegrany. Miło go będą wspominać piłkarze Astorii Szczerców oraz ESPN Zjednoczonych Bełchatów, którzy nie zwalniają tempa. Podopieczni Grzegorza Bodnara wygrali czwarty mecz z rzędu, podobnie jak klasę niżej "United". O takich wynikach póki co marzą w Kleszczowie, gdzie prawdopodobna jest zmiana trenera.

IV-ligowa Omega Kleszczów nie potrafi wygrać od 3. kolejki, kiedy to pokonała Wartę Działoszyn 4:2. Pięć kolejnych spotkań to zaledwie punkt i cztery kolejne porażki, w tym ta ostatnia z Pilicą Przedbórz 1:3. Honorową bramkę zdobył w 90. minucie Robert Tomesz. Ten mecz mógł być ostatnim dla trenera Marcina Zimocha, który oddał się do dyspozycji Zarządu i jest gotów rozstać się z zespołem. Zimoch pracował z pierwszą drużyną "Omeżki" od 2015 r., wcześniej prowadził zespół rezerw.

Nie popisał się również Włókniarz Zelów, który zaledwie zremisował z ostatnim w tabeli Borutą Zgierz 1:1. Zelowianie prowadzili po golu Norberta Dregiera, przeważali, ale w 50. minucie pozwolili gospodarzom na wyrównanie. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, dzięki czemu rywal Włókniarza zapisał na swe konto drugi punkt. Dla Tomasza Fiszera i jego zespołu było to z kolei dziesiąte "oczko".

W piotrkowskiej klasie okręgowej czwarte z rzędu zwycięstwo Astorii Szczerców, w tym trzecie z wynikiem 4:1. Tym razem na rozkładzie szczercowian znalazł się LKS Mniszków, choć jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Jednak Astoria jeszcze przed przerwą prowadziła 2:1, by finalnie zakończyć mecz z dwukrotnie większym dorobkiem bramkowym. Swej formy szuka za to Omega II, która po sukcesie na inaugurację w Czarnocinie niestety co najwyżej remisowała w kolejnych czterech grach. W niedzielę przegrała 0:2 z liderującym MGKS Drzewica, a oba gole zaraz na początku gry, w 3. i 7. minucie. Na domiar złego od 60. minuty grała w osłabieniu.

W A-klasie w dalszym ciągu formą imponuje ESPN Zjednoczeni Bełchatów, którzy ograli Start Niechcice aż 5:1. Dwie z bramek były autorstwa Jacka Berensztajna, obie z rzutów karnych. "Berek" to talizman "United", ponieważ trafiał w tym sezonie w każdym oficjalnym meczu swej drużyny, a do tego boiskową postawą w dalszym ciągu może stanowić przykład dla młodszych kolegów. Ponadto asystował przy trafieniu Łukasza Michalskiego na 2:1, a w 80. minucie piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Niestety w odwrocie jest Astoria II, która w dalszym ciągu szuka choćby punktu. W sobotę lepszy okazał się LKS Dobryszyce, którego bramka w 60. minucie okazała się być na wagę kompletu punktów.

W sieradzkiej A-klasie ciekawe widowisko stworzył Hetman Rusiec, który rywalizował z liderującym Sokołem Goszczanów. Wynik otworzył na początku meczu Piotr Ławniczek po podaniu Łukasza Mielczarka, ale w 40. minucie goście wyrównali. Gospodarze ponownie prowadzili po trafieniu Artura Witczańskiego z rzutu wolnego w 48. minucie, lecz niestety i tym razem Sokół zdołał odpowiedzieć. Ostatecznie obie ekipy dopisały do swojego konta po punkcie, lecz piłkarze z Ruśca ze swoimi pięcioma "oczkami" nadal znajdują się w strefi spadkowej.

Miniony weekend dla naszych B-klasowców do radosnych nie należał, ponieważ z trzech zespołów zapunktował jedynie Włókniarz II Zelów remisując bezbramkowo z Wartą Pławno. Wysoką porażką (1:5) zakończył się wyjazd KS Grocholice do Gorzędowa, a Alfa Kleszczów uległa liderującej Concordii Piotrków Tryb. 0:3. Zdaniem opiekuna "Alfiorzy", zespół był dobrze przygotowany pod względem mentalnym do tego spotkania. - Chłopcy podeszli do meczu skoncentrowani i nastawieni na zwycięstwo. Niestety przeciwnik okazał się piłkarsko lepszy, jak również motorycznie, co zaważyło na wyniku. Trzeba wyciągnąć wnioski ze spotkania i pracować dalej - czytamy na fanpagu Alfy.

Za to w meczu 7. kolejki Centralnej Ligi Juniorów drużyna PGE GKS pokonała zespół Jagiellonii Białystok. Dla "Brunatnych" była to druga wygrana w sezonie, a dla gości pierwsza porażka. Jedyna bramka tego ciekawego spotkania padła w 16. minucie, kiedy po jednej z kontr i świetnym podaniu Bartosza Łudczaka sam na sam z bramkarzem "Jagi" znalazł się Dawid Kocyła i z dużym spokojem go pokonał

IV liga, gr. łódzka (8. kolejka):
* MKP-Boruta Zgierz - Włókniarz Zelów 1:1 (0:1)
bramka dla Zelowa: Norbert Dregier

Włókniarz: Wnuk - Bendkowski, Majsak, Golański, Kaliski, Majda, Raś (25’ Oborowski), Boczkiewicz, Pawelec (80’ Rosiak), N. Dregier, Maciejewski (65’ Jachymski)

* Pilica Przedbórz - Omega Kleszczów 3:1 (3:0)
bramka dla Omegi: Robert Tomesz

Omega: Wiśniewski - Pałyska, Grzywiński, Ociepa (80’ Serafin), Tomesz, Szewczyk (62’ Tazbir), P. Kowalski, Szaniec, Pieniążek, Kuliberda, K. Kowalski

(11. Włókniarz Zelów 10 [3-1-3] 9:9; 13. Omega Kleszczów 5 [1-2-5] 15:21 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (5. kolejka):
* LKS Mniszków - Astoria Szczerców 1:4 (1:2)
bramki dla Astorii: Krzysztof Skała (rzut karny), Konrad Wańdoch, Bartosz Wilkoszewski, Mariusz Soboń

* MGKS Drzewica - Omega II Kleszczów 2:0 (2:0)

(4. Astoria Szczerców 12 [4-0-1] 14:6; 10. Omega II Kleszczów 5 [1-2-2] 8:9)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (4. kolejka):
* Astoria II Szczerców - LKS Dobryszyce 0:1 (0:0)
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Start Niechcice 5:1 (1:1)
bramki dla ESPN: Jacek Berensztajn (x2, rzuty karne), Łukasz Michalski, Dominik Więcław, Kamil Frąckowicz

ESPN: Damian Pędziwiatr - Artur Dworzyński, Mikołaj Nowak (80’ Bartek Napieraj), Filip Śliwiński - Konrad Krawczyk (78’ Kamil Frąckowicz), Wojtek Piechowicz (75’ Mateusz Wiewiórowski), Kamil Włoch, Jacek Berensztajn, Dominik Więcław (85’ Kuba Majchrzak) - Filip Przybylski (70’ Michał Kutyba), Łukasz Michalski

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 12 [4-0-0] 16:5; 11. Astoria II Szczerców 0 [0-0-4] 5:10)

A klasa, gr. Sieradz II (7. kolejka):
* Hetman Rusiec - UKS Sokół Goszczanów 2:2 (1:1)
bramki dla Hetmana: Piotr Ławniczek, Artur Witczański

Hetman: Bednarek - Cajgler, Koziara, Kozioł, Maliszak - Matynia (65’ Wojciechowski), Małkowski, Witczański, Stępień (46’ Markiewicz) - Mielczarek, Ławniczek

(14. Hetman Rusiec 4 [1-2-4] 8:18)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (4. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Concordia Piotrków Tryb. 0:3 (0:3)

Alfa:
Kulczyński - Turek, Błasiński, Tarkowski, Zbies, Mularczyk (Wolski), Michalczyk S. (Stępień), Sobociński D., Michalczyk P. (Szczęsny K.), Dudziński (Klewin M.), Kątny (Klewin R.)

* Polonia Gorzędów - KS Grocholice Bełchatów 5:1 (0:1)
gol dla KSG: Łukasz Kołodziej

KSG: Pacha - Schabowski, Michalak, Wypych, Kowalski, Castaneda-Zając (Masternak), Dylewski, Płuska, Domin (Skonieczny, Pawełczyk, Kołodziej (Stępień)

* Włókniarz II Zelów - Warta-Carbo Pławno 0:0

(5. Włókniarz II Zelów 5 [1-2-1] 9:8; 7. Alfa Kleszczów 4 [1-1-2] 7:12; 10. KS Grocholice 3 [1-0-2] 5:15)