Finał Nestle Cup - przygoda i ostatni test przed MPU16 w Bełchatowie

2018-09-17 06:43:22

Finał Nestle Cup - przygoda i ostatni test przed MPU16 w Bełchatowie

Finał Nestle Cup w Warszawie był okazją do podsumowania programu "Lekkoatletyka dla każdego". Połowę reprezentacji województwa łódzkiego stanowili przedstawiciele bełchatowskiego ośrodka lekkiej atletyki.

Reprezentacja województwa łódzkiego w kategorii U14 sięgnęła po trzy medale. Trzecie miejsce w tej kategorii w skoku wzwyż zajęła Julia Grochulska, która pokonała wysokość 150 cm. Rekord życiowy w biegu na 600 m uzyskała Amelia Pawelus. Od teraz jej życiówka to 1:42,34 s. Szóste miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,70m zajęła Zuzanna Mielczarek.

- Dla najmłodszych to była fajna przygoda, udział w świetnie zorganizowanych, profesjonalnych zawodach, z której wrócili z nagrodami i zapałem do dalszej pracy - mówi Dariusz Rybarczyk, trener w Bełchatowskim Klubie Lekkoaletycznym i koordynator projektu "Lekkoatletyka dla każdego" w województwie łódzkim. - Dla starszych to ostatnia forma przygotowań do mistrzostw Polski, które odbędą się u nas w Bełchatowie - dodaje.

W PZLA Mistrzostwach Polski, które w następny weekend odbędą się na stadionie Powiatowego Centrum Sportu BKL reprezentować będzie dwoje zawodników - Maja Matyśkiewicz i Kacper Wośko. - Na pewno dla nas lepiej byłoby, gdybysmy organizowali mistrzostwa Polski rok temu, kiedy mieliśmy mocną ekipę. Teraz jest trochę skromniej, ale na pewno i Maja i Kacper sprawią kibicom wiele emocji - podkreśla Dariusz Rybarczyk.

Rok temu na miastrzostwach Polski młodzików w Białej Podlaskiej ekipa BKL sięgnęła po pięć medali (więcej TUTAJ i TUTAJ). Jednym z medalistów był wówczas Kacper Wośko, który przed rokiem sięgnął po brąz na 600 m. Teraz jest już drugorocznym młodzikiem i także celuje w medal. W finale Nestle Cup pobiegł na 300 m. Wygrał z nowym rekordem życiowym 36,74 s. Ale podczas MPU16 wystartuje na swoim koronnym dystansie, dwa razy dłuższym, czyli na 600 m. - Kacper jest piąty na listach krajowych w tym roku - mówi Dariusz Rybarczyk. - Jest bardzo zmotywowany, chce zdobyć medal, oby nie za bardzo, żeby go to nie sparaliżowało - uśmiecha się szkoleniowiec.

Na dwóch sprinterskich dystansach pobiegnie Maja Matyśkiewicz, która debiutuje w kategorii młodziczek na mistrzostwach Polski. Na listach krajowych na 300m zajmuje 4. miejsce, na 100m - piąte. - Listy i rankingi w tej kategorii nie grają wielkiego znaczenia, młodzież w tym wieku nie jest jeszcze stabilna - podkreśla trener Rybarczyk.

W Nestle Cup Maja biegała tylko w sztafecie 8x200 m. W kadrze wojewódzkiej była najlepsza, ale indywidualnie nie biegała. To efekt taktyki trenera. Swoje maksimum ma pokazać podczas mistrzostw. - Nie będę ukrywał, liczymy na medale - mówi Dariusz Rybarczyk. - Jesteśmy naładowani tym, co będzie w Bełchatowie - dodaje.

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 777878 odwiedzin