Ida Lis ponownie najlepsza w Polsce! Nasza siłaczka przekonuje, że "to fantastyczne uczucie"

2018-09-15 21:31:20

Ida Lis po tym jak została mistrzynią Polski seniorek w trójboju siłowym, w piątek świętowała kolejny życiowy sukces! Tym razem 18-letnia bełchatowianka okazał się najlepsza w na mistrzostwach kraju w trójboju siłowym klasycznym w kategorii juniorek. - To fantastyczne uczucie - przekonuje zawodniczka.

TUTAJ pisaliśmy o sukcesie Idy we Wrocławiu, gdzie poprawiła osiem rekordów Polski różnych kategorii wiekowych i jednocześnie wygrała kategorię OPEN, zostając najlepszą zawodniczką mistrzostw. W piątek przystąpiła do rywalizacji w Kielcach.

W stolicy Świętokrzyskiego zdobyła tytuł mistrzyni kraju juniorek (kat. do 72 kg oraz OPEN), a także została uznana najlepszą juniorką Polski! To ewenement, że ta sama zawodniczka w przeciągu tygodnia zdobywa dwa tytuły oraz poprawia łącznie 11 rekordów Polski! - Te dwa starty były dla nas troszkę eksperymentem, ale wyszło super! Głównie dzięki trenerom, którzy zajęli się wszytskim wokół aby moim jedynym zmartwieniem było wyjście na pomost. Dziękuje im za to! Teraz czas na regenerację, ponieważ za blisko dwa miesiące mistrzostwa Europy. Tego tytułu brakuje do pełni tegorocznego szczęścia - tłumaczy Ida Lis.

W porównaniu ze startem we Wrocławiu, w Kielcach nastolatka osiągnęła wynik końcowy zaledwie o 10 kg słabszy - 422,5 kg. W przysiadzie było 160 kg, w wyciskaniu 87,5 kg (nowy rekord życiowy), a w martwym ciągu 175 kg. - Przed wyjściem na pomost zawsze jest właśnie pobudzenie, rozmowa, nakręcanie na różne sposoby, które podziałaja na głowę i sprawią, że poczuje się pewniej. Taka sportowa złość. Sekundy przed wyjściem to oklepywanie, obszyczpywanie nóg, rąk itd. Różne sposoby pobudzenia i najczęściej kończy się to uderzeniem takim szczypiacym w kark przez Michała (śmiech) - opowiada wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego.

Artykuł dodał: Redakcja

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 637728 odwiedzin