Stawicki i Mazur mistrzami Europy! Mają już komplet medali z Berlina

2018-08-24 22:51:22

Bełchatowianin Michał Stawicki poprowadził Joannę Mazur, swoją niewidomą partnerkę biegową po złoty medal Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Zdobyli złoty medal w biegu na 1500 metrów. To już trzeci krążek tych mistrzostw zdobyty przez parę Mazur-Stawicki.

Joanna Mazur i Michał Stawicki wcześniej zdobyli srebrny medal na 200 m i brązowy na 100 m podczas Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce Osób Niepełnosprawnych (pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ). Startująca w klasie T11, czyli dla osób niewidomych i niedowidzących Joanna Mazur biega jednak przede wszystkim dłuższe dystanse. 1500 m, na którym jest mistrzynią świata przyjechała by wygrać. I tak się stało, a jak zwykle swój niebagatelny wkład w ten sukces miał Michał Stawicki. Spięty taśmą z zawodniczką bełchatowianin od kilku lat jest jej przewodnikiem i jak mówi sama Joanna Mazur "jej oczami" podczas biegu.

W finale na 1500 wystartowały trzy pary, polska, turecka i portugalska. Joanna Mazur z Michałem Stawickim rozpoczęli spokojnie, dając objąć prowadzeni Turczynce Oznur Alumur. Jednak w połowie dystansu Polacy przyspieszyli, wyprzedzili Turczynkę i jej przewodnika i z ogromną, kilkudziesięciometrową przewagą wbiegli na metę. Czas ich biegu to 5:14.99. Drugie miejsce zajęła Portugalka Maria Fiuza, a trzecia była Turczynka Alumur.

Warto dodać, że paraolimpijska reprezentacja Polski w Berlinie spisuje się kapitalnie. Polacy zdobyli już 46 medali (do chwili obecnej) i w klasyfikacji medalowej są najlepsi.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 653721 odwiedzin