Rekreacyjno...-duchowe imprezy sierpnia

2018-08-03 13:36:22

Rekreacyjno...-duchowe imprezy sierpnia

Szósta edycja akcji "Zdobywamy Górę Kamieńsk" oraz pielgrzymki - rowerowa i biegowa - to około sportowe imprezy sierpnia, z których skorzstać mogą wszyscy. 

19 sierpnia odbędzie się kolejna edycja akcji "Zdobywamy Górę Kamieńsk". Osoby z niepełnosprawnością ruchową przy pomocy wolontariuszy i siłą własnej woli już po raz szósty zdobędą najwyższe wzniesienie w Centralnej Polsce. Akcję, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnościa tradycyjnie organizują Akademia Pana Grześka oraz Fundacja Aktywnej Rehabilitacji. 

Zapisy do udziału w imprezie, zarówno dla niepełnosprawnych uczestników, jak i dla wolontariuszy, którzy będą chcieli wesprzeć ich w trudach pokonywania trasy już ruszyły. Zapisać można się TUTAJ

Trasa wjazdu tradycyjnie swój początek ma u podnóża Góry Kamieńsk, na drodze asfaltowej (w pobliżu parkingu spółki Ramb). Sama trasa liczy ok. 3200 m i blisko 400 m przewyższenia. W ubiegłym roku szczyt Góry zdobyło ok. ćwierć tysiąca osób niepełnosprawnych. Czy w tym roku ten rekord zostanie pobity?

Dzień wcześniej, 18 sierpnia o godz. 16 w Miejskim Centrum Kultury odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób, które chcą wziąć udział w XVII Bełchatowskiej Pielgrzymce Rowerowej, którą organizuje Załoga Rowerowa Zgrzyt. Pielgrzymka wyruszy z parafii przy ul. Kościuszki 24 sierpnia o godz. 6 rano. Trasą przez Łękińsko, Brudzice, Lgotę Wielką, Brzeźnicę i Mykanów dotrze do Częstochowy. Na Jasnej Górze rowerzyści  dołączą do pieszej pielgrzymki z Bełchatowa i razem, 28 sierpnia, wrócą do Bełchatowa.

Natomiast 26 sierpnia Bełchatowską Pielgrzymkę Biegową organizuje Klub Biegaczy Spartakus. Start o godz. 2 w nocy. - Wzorem lat ubiegłych zachęcamy wszystkich entuzjastów biegania na wspólne biegowe pielgrzymowanie - podkreśla Katarzyna Sidorczuk, prezeska Spartakusa.

Pielgrzymka będzie podzielona na odcinki (bieg będzie sztafetowy), a dystans do pokonania będzie wynosił ponad 80 km. Chętne osoby proszone są o kontakt mailowy (kbspartakus@wp.pl ).

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731142 odwiedzin