GKS rozpoczyna bój w Centralnej Lidze Juniorów. Na start Korona

2018-08-02 11:16:00

GKS rozpoczyna bój w Centralnej Lidze Juniorów. Na start Korona

W sobotę, w samo południe, drużyna GKS Bełchatów rozpocznie sezon Centralnej Ligi Juniorów U-18. Pierwszym rywalem młodych bełchatowian na najwyższym juniorskim poziomie w kraju będzie Korona Kielce.

Terminarz rozgrywek sezonu 2018/2019 przewiduje, iż podopieczni Marcina Węglewskiego dwie pierwsze kolejki rozegrają na boiskach rywala. Najpierw będzie to Korona, a tydzień później Legia Warszawa. Dopiero w trzeciej serii gier (18 lub 19 sierpnia) bełchatowianie zaprezentują się przed własną publicznością. Rywalem będzie Ruch Chorzów.

Juniorzy GKS Bełchatów w trakcie okresu przygotowawczego przegrali kolejno 4:5 z IV-ligowym Włókniarzem Zelów, 1:2 z IV-ligową Omegą Kleszczów i 1:2 z Astorią Szczerców, która na co dzień występuje w piotrkowskiej okręgówce. Ostatni test młodych piłkarzy to wewnętrzne spotkanie w wymiarze czasowym 2x30 minut z pierwszym zespołem GKS, dzień po sobotnim zwycięstwie "Brunatnych" 2:0 z Siarką Tarnobrzeg. W tym pojedynku górą byli starsi koledzy, którzy zwyciężyli 5:1. - Mieliśmy bardzo mało czasu, aby zbudować dyspozycje tych chłopaków. Za nami trzy tygodnie, w których rozegraliśmy 4 gry kontrolne i odbyliśmy tylko 16 jednostek treningowych. Dla sztabu szkoleniowego był to czas, w którym staraliśmy się przekazać wiedzę i sposób funkcjonowania tej drużyny - wyjaśnia szkoleniowiec Marcin Węglewski. Nowy trener na tym stanowisku zastąpił Jakuba Renosika, który po wywalczeniu z bełchatowianami awansu do Centralnej Ligi Juniorów został asystentem trenera w zespołach U-13 i U-17 Legii Warszawa.

- Intensywność, z jaką prowadzone są zajęcia treningowe i duża ilość ćwiczeń z przeciwnikiem spowodowała, że dla większości z tych zawodników, był to trudny okres, ponieważ zderzyli się z inną formą treningu. Patrząc na chłopaków, muszę jednak przyznać, że szybko pojmują zasady, jakie wprowadzamy, co dobrze rokuje na przyszłość. Co do gier kontrolnych to celowo wszystkie rozegraliśmy z zespołami seniorskimi, bo moim zdaniem możemy uczyć się tylko od lepszych - tłumaczy Węglewski.W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach CLJ U-18 będzie uczestniczyć 16 zespołów w jednej grupie, a obok "Brunatnych" są to m.in. Legia, Jagiellonia Białystok, Zagłębie Lubin, Wisła Kraków czy Lech Poznań. Mistrz Polski, czyli drużyna z 1. miejsca w tabeli, może liczyć na nagrodę w wysokości 200 tys. zł netto. Wicemistrz kraju otrzyma 100 tys. zł netto, a brązowy medalista połowę tej kwoty. Nagrody klub będzie miał obowiązek przeznaczyć na szkolenie dzieci i młodzieży. Zespoły, które po zakończeniu sezonu zajmą miejsca 13-16 otrzymają status drużyny spadkowej i nie będą mogły uczestniczyć w rozgrywkach CLJ U-18 w kolejnym sezonie.

W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy, którzy w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie rozgrywek, kończą 18. rok życia lub młodsi. Bardzo ważnym punktem regulaminu jest to, że w nadchodzącym sezonie dopuszcza się możliwość uprawnienia do gry i udziału w rozgrywkach zawodników starszych tj. urodzonych w 2000 r., przy czym w każdym meczu CLJ U-18, w danej drużynie, może występować równocześnie na boisku tylko 4 takich zawodników. Ponadto do każdego klubu może być potwierdzonych i uprawnionych do gry dowolna liczba zawodników-cudzoziemców, przy czym w każdym meczu CLJ U-18, w danej drużynie, może występować równocześnie na boisku tylko 2 zawodników cudzoziemców. - Decyzją PZPN musieliśmy zmienić kształt tego zespołu. Zawodnicy, którzy stanowili trzon tej drużyny, zostali włączeni do kadry pierwszego zespołu, a kilku znalazło sobie kluby na poziomie seniorskim. Uznaliśmy, że podstawą tej grupy będzie rocznik 2001 i 2002 wspomagany przez zawodników z 2000 rocznika, którzy w poprzednim sezonie wywalczył awans do CLJ - wyjaśnia trener.

Jaki cel stawia przed sobą beniaminek CLJ? - Każdy sportowiec, drużyna trenuje i rywalizuje w zawodach sportowych po to, żeby wygrywać. Z oceną możliwości poczekamy do zakończenia rundy jesiennej. Naszym celem jest dobra gra w każdym spotkaniu, tak aby przynosiła radość i satysfakcje z wyniku - przekonuje Marcin Węglewski.

Kadra GKS Bełchatów CLJ U-18:

Bramkarze:

Pajkert Szymon 2001
Kacprzyk Grzegorz 2001
Komar Kewin 2003

Obrońcy:

Jędraszek Szymon 2001
Kowalik Robert 2000
Kozica Jakub 2000
Morkowski Filip 2001
Lisowski Bartłomiej 2001
Rośczak Kacper 2001
Sionkowski Jakub 2001
Łudczak Bartosz 2001
Burkowski Kacper 2001

Pomocnicy:

Kocyła Dawid 2002
Mielczarek Piotr 2001
Pędziwiatr Kamil 2000
Łudczak Bartosz 2001
Szczyszek Jakub 2001

Napastnicy:

Nowak Miłosz 2001
Chudzik Jakub 2001
Hajdasz Olaf 2001

Artykuł dodał: Adam Kieruzel / Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731142 odwiedzin