Ola Gaworska w Grupie Sportowej ORLEN

2018-08-01 22:09:05

Ola Gaworska w Grupie Sportowej ORLEN

Aleksandra Gaworska, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w sztafecie 4x400 weszła do Grupy Sportowej ORLEN, która zrzesza czołowych polskich sportowców, głównie lekkoatletów. Cel główny - Igrzyska Olimpijskie w Tokio za dwa lata.

Największe sławy polskiej lekkiej atletyki - Anita Włodarczyk, Piotr Małachowski, czy Paweł Fajdek, to od teraz koledzy bełchatowianki z teamu ORLEN. Do grona najlepszych polskich sportowców wspieranych przez paliwowy koncern dołączyła kolejna grupa, m.in. utalentowanych lekkoatletów, a w niej znalazła się Aleksandra Gaworska, wychowanka Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Głównym celem grupy jest wsparcie dla sportowców w przygotowaniach do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 roku.

- Współpraca z PKN ORLEN jest dla mnie ogromną szansa na rozwój, ponieważ mogę liczyć na wsparcie aż do najważniejszej imprezy sportowej, jaką są Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020r - mówi nam Ola Gaworska. - To dla mnie  ogromny zaszczyt móc dołączyć do Grupy Sportowej ORLEN. Jestem bardzo wdzięczna za  wiarę w mój sportowy potencjał i na pewno wykorzystam tę szansę w 100%. Jest to dla mnie szczególny moment, ponieważ obecnie wracam do zdrowia po bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła mnie z możliwości walki o wyjazd na Mistrzostwa Europy do Berlina.

Mistrzostwa Europy w Berlinie startują 7 sierpnia. Tym razem bez Oli Gaworskiej, która w minionym roku dostarczyła kibicom bełchatowskiego sportu ogromnych powodów do radości. Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku Ola wystąpiła w sztafecie 4x400 m podczas największej imprezy lekkoatletycznej globu [więcej TUTAJ]. Z mistrzostw świata Ola przywiozła brązowy medal, a w marcu tego roku też w Anglii - w Birmingham wywalczyła srebro halowych mistrzostw świata [więcej TUTAJ]. Część jej koleżanek ze sztafety "Aniołków Matusińskiego" -  Iga Baumgart-Witan, Martyna Dąbrowska,  Małgorzata Hołub-Kowalik i Patrycja Wyciszkiewicz, też dostały się do teamu ORLEN.


- Znam kilka takich przypadków, gdy  zawodnik w momencie doznania urazu traci wszelkie rodzaje dofinansowań,  możliwość opieki medycznej, musi rehabilitować się na własny koszt, a sponsorzy wycofują się. Ale kontuzji przecież nikt nie planuje… Ja mam to szczęście, że nikt się ode mnie nie odwrócił. Współpraca z ORLEN jest dla mnie o tyle wartościowa, że to współpraca na dobre i na złe. A najgorsze już za mną, więc teraz będzie tylko lepiej. Myślę, że skoro tyle już zniosłam, to chyba  nic mnie już nie złamie
- podkreśla Ola, która urazu doznała w czerwcu, przygotowując się do sezonu letniego.

- Powrót po kontuzji to ciężka i żmudna praca, ale na pewno nie jest to czas stracony.  Rehabilitacja przebiega pomyślnie, chodzę już bez kul, a codzienna praca nad sobą daje efekty, bo czuję się coraz lepiej. Jestem pod opieką dobrych specjalistów, więc o nic się nie martwię - dodaje.

Inicjatywa rozszerzenia Grupy Sportowej ORLEN zrodziła się w wyniku współpracy PKN ORLEN oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. - Dodatkowe, indywidualne wsparcie utalentowanych zawodników jest niezwykle istotnym elementem budowania spójnej strategii rozwoju polskiego sportu, zwłaszcza w kontekście igrzysk olimpijskich. Myślimy o jego kształcie w perspektywie długoterminowej - powiedział Witold Bańka, minister sportu i turystyki podczas prezentacji nowych zawodników wchodzących w skład teamu.

fot. PZLA.pl

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 829824 odwiedzin