Złoty junior EKS Skry wypożyczony na zaplecze PlusLigi

2018-07-28 10:39:49

Złoty junior EKS Skry wypożyczony na zaplecze PlusLigi

Jeden ze złotych juniorów EKS Skry Bełchatów, a także młodzieżowy reprezentant Polski - Sebastian Adamczyk - spędzi nadchodzący sezon w BBTS Bielsko-Biała. Gra w I lidze ma pomóc młodemu środkowemu na poznaniu seniorskiej siatkówki.

Przypomnijmy, że juniorzy EKS Skry Bełchatów w ubiegłym sezonie zdobyli tytuł mistrza Polski - pisaliśmy o tym TUTAJ i TUTAJ. Większość zawodników ze złotej drużyny ma jeszcze trzyletnie umowy z PGE Skrą i bełchatowski klub pragnie ich rozwijać poprzez wypożyczenia do innych drużyn, głównie pierwszoligowych. Są to to m.in. Wiktor Nowak, Mikołaj Sawicki i Przemysław Stąsiek.

Ostatni czas Adamczyk spędził z reprezentacją Polski U-20, z którą trenował i następnie wystąpił w Mistrzostwach Europy. Biało-czerwoni zajęli tam szóste miejsce. - Takim moim indywidualnym celem na ten sezon jest odnalezienie się w seniorskiej siatkówce, początki mogą być ciężkie, ale mam nadzieję, że z treningu na trening będzie coraz lepiej i uda mi się pomóc drużynie w pełni - mówi Adamczyk cytowany przez oficjalny serwis BBTS.

fot. PZPS

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780088 odwiedzin