Nasi startowali na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Jest nowa "życiówka"

2018-07-24 12:21:21

Nasi startowali na lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski. Jest nowa "życiówka"

Mariusz Jurczyk oraz Karolina Iznerowicz wystartowali w PZLA Mistrzostwach Polskich seniorów, które odbyły się w Lublinie. Zawodnik KS AZS AWF Kraków pobiegł na 400 m przez płotki, ale nie zdołał awansować do serii finałowej. Za to biegaczka LKS Omegi Kleszczów rywalizowała na dystansie 5000 metrów.

Jurczyk brał udział w biegu numer 1, gdzie z czasem 54.16 s zajął siódmą lokatę. Tę serię wygrał Patryk Dobek (50.68 s). Podsumowując oba biegi eliminacyjne czas bełchatowianina pozwolił mu zająć czternastą lokatę.

- Chciałem w końcu wystartować na Mistrzostwach Polski seniorów, udało się! Niestety lekkie problemy z Achillesem nie pozwoliły wydobyć z siebie maksimum. Cele jakie sobie założyłem na ten sezon sprawdziły się prawie w 100 proc. Ogrom nowych doświadczeń - komentuje Jurczyk, który planuje dokończyć leczenie by móc w miarę możliwości zaliczyć jeszcze maksymalnie dwa starty we wrześniu. - Będę analizować teraz dzienniczek treningowy, wyciągać wnioski, by jeszcze lepiej wejść w okres przygotowawczy i startowy halowy, potem letni. Są duże rezerwy, a w Lublinie wypadek przy pracy przez Achillesa - kończy bełchatowski lekkoatleta.

Za to 20-letnia Karolina Iznerowicz rywalizowała na dystansie 5000 metrów. Biegaczka Omegi zajęła siedemnaste miejsce na 27 startujących zawodniczek, a jej wynik 17:25.20 s to nowa "życiówka". Najlepsza była starsza o siedem lat Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) z czasem 16:25.46 s.

fot. Archiwum prywatne

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 731142 odwiedzin