Brąz mistrzostw kraju dla młodzika Omegi. Gracz Stomilu krok od medalu

2018-07-12 12:08:14

Brązowy medal Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w tenisie stołowym wywalczył Maksymilian Zwiślak z LKS "Omega" Kleszczów. Bliski krążka w Brzegu Dolnym był również Michał Oracz, tenisista stołowy LKS "Stomil" Bełchatów. Lekcję sportu odebrali za to sportowcy z Łobudzic.

O tytuły rywalizowali młodzicy, kadeci, juniorzy i młodzieżowcy, co dało w sumie ponad 120 zawodników i zawodniczek z 57 klubów reprezentujących 12 województw, w tym wielu czołowych zawodników w kraju - medalistów mistrzostw Polski, zawodów Grand Prix Polski oraz reprezentantów na Mistrzostwa Europy juniorów i kadetów.

Bełchatów na mistrzostwach reprezentował Michał Oracz, junior. Zajął miejsce w przedziale 7-8. Na starcie zawodów pokonał Piotra Bardona (MLKS Gulon Zakliczyn) 3:1 i Dawida Balcerzaka (KS Stella Gniezno) 3:0. Jednak następnie uznał wyższość Krzysztofa Pawłowskiego UKTS Sokół Orzesze) 1:3 i Wojciecha Chrząszcza (MLKS Ostróda) 2:3.

W ostatnim meczu zawodnik Stomilu grał o awans do strefy medalowej, prowadząc w piątym secie 10:7 przegrał go wynikiem 10:11. - Szkoda bardzo, bo był o krok od zdobycia medalu - przekonuje Tadeusz Książczyk, trener bełchatowskiej drużyny. Brąz za to wywalczył w kategorii gry pojedynczej młodzików Maksymilian Zawiślak. W boju o medal pokonał Adama Kosteckiego 3:0 (5,1,6), a wcześniej Artura Słomkę 3:0 (4,2,3).

Z kolei miejsca 9-12 oraz 13-16 zajęły kadetki UKS "Kusy" Łobudzice Paulina Gapik oraz Zuzanna Martyniak. Za to ich kolega - Wiktor Martyniak - w kategorii juniorów zajął miejsce 25-26.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 581134 odwiedzin