Juniorzy EKS Skry w kadrze na Mistrzostwa Europy

2018-07-11 10:04:52

Juniorzy EKS Skry w kadrze na Mistrzostwa Europy

W sobotę reprezentacja Polski juniorów rozpocznie swój uział w siatkarskich Mistrzostwach Europy U-20. Wraz z nią o medale tego turnieju powalczy trzech młodych siatkarzy PGE Skry Bełchatów [AKTUALIZACJA!].

Pierwotnie reprezentacja Mariusza Sordyla o prawo gry w siatkarskim "Euro" miała grać w Bełchatowie, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jednak na ostatniej prostej decyzją Polskiego Związku Piłki Siatkowej turniej barażowy przeniesiono do Żyrardowa. Tam biało-czerwoni pokonali kolejno Izrael 3:0, Łotwę 3:0 i Hiszpanię 3:2.

W kadrze na turniej finałowy, który w dniach 14-22 lipca odbędzie się w Belgii i Holandii, znaleźli się m.in. siatkarze Skry Wiktor Nowak, Sebastian Adamczyk, Mikołaj Sawicki. W swojej grupie Polacy zagrają z Belgią, Francją, Rosją, Turcją i Włochami.

AKTUALIZACJA (11 lipca, godz. 20)

Pierwotnie podaliśmy, że na mistrzostwa pojedzie również Przemysław Stąsiek. Młody libero był obecny na ostatnim zgrupowaniu przed turniejem, które miało miejsce w Legionowie, ale ostatecznie nie znalazł się w kadrze na turniej podanej w środowy wieczór przez Mariusza Sordyla. Za tę nieściłość przepraszamy, a biało-czerwonym życzymy powodzenia! Pełny skład dostępny TUTAJ.

fot. Piotr Sumara / PZPS

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780130 odwiedzin