Siatkarze PGE Skry w czołówce rankingów Ligi Narodów

2018-07-10 13:54:32

Sześciu siatkarzy mistrza Polski - PGE Skry Bełchatów - wzięło udział w pierwszej edycji Ligi Narodów. Ten prestiżowy turniej wygrała reprezentacja Rosji, a Polacy z udziałem bełchatowskich graczy rywalizowali w turnieju finałowym.

Uznanie w oczach selekcjonerów swoich reprezentacji znaleźli Grzegorz Łomacz, Artur Szalpuk, Jakub Kochanowski, Kacper Piechocki (Polska), Milad Ebadipour (Iran) i Milan Katić (Serbia). Biało-czerwoni oraz Serbowie zagrali w turnieju głównym "Final Six", ale bez efektu medalowego.

Szczegółowe statystyki siatkarzy PGE Skry w Lidze Narodów można znaleźć poniżej, za to najlepiej wypadł Ebadipour. Perski przyjmujący zdobył w w całych rozgrywkach 188 pkt. i był trzecim na liście najlepiej punktujących rozgrywek. Szalpuk tych punktów zdobył 124, a jak podkreśla oficjalny serwis żółto-czarnych, był najlepiej punktującym reprezentacji Polski i jako jedyny z 23 zawodników wystąpił we wszystkich pięciu turniejach rundy interkontynentalnej.

• Milad Ebadipour - 188 pkt. (159 atakiem, 15 blokiem, 14 zagrywką)
  • Artur Szalpuk - 124 pkt. (102 atakiem, 14 blokiem, 8 zagrywką)